Konfirmohen me COVID-19 4 mësues në juglindje të vendit,përkatësisht 2 raste në Bashkinë e Korçës, 1 rast në bashkine e Devollit dhe 1 në bashkinë e Kolonjës.

Përsa i përket 2 rasteve ne Korcë mësohet se janë një cift bashkëshortësh mësues fiskulture në një shkollë 9-vjecare.

Ndërkohë që edhe rasti i Kolonjës është mësuës në një shkollë 9 vjeccare,mësuës i gjuhës fënge ndërsa rasti që rezultoi me COVID-19 në Bilisht është mësuës Fizike.

Sipas drejtorit të drejtorisë arsimore në Korcë behet e ditur se të gjithë mësuesit jane zvendesuar nga portalet, ndërsa problem mbetet bashkia e Kolonjës, pasi nuk kishte në portal zvendësues për fizikë.

Zgjidhje të vetme kanë parë plotësimin e orëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: