Vllaznia nuk ndalet dhe hedh një tjetër hap të rëndësishëm drejt titullit kampion në Superligë. Skuadra shkodrane kaloi me sukses testing e forcës në javënb e 14-të, duke mundur në transfertë 1-0 Kukësin. Goli i triumfit për Vllazninë u shënua nga Kalja në minutën e 58-të. Me këtë sukses, shkodranët kryesojnë renditjen me 32 pikë, nëntë më pak se Teuta.

Bylis Teuta
Bylis Teuta

Durrsakët u ngjitën në vendin e dytë, pas fitores 2-0 kundër Bylis në ndeshjen tjetër të së premtes për javën e 14-të të Superligës. Lorenco Vila në pjesën e parë dhe Gruda në të dytën vendosën fitoren e Teutës.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb