Një burrë nga Teksasi, dyshohet se ka sulmuar një çift, duke lënë të vdekur gruan e qëlluar burrin e saj, sepse ata ishin votues të Joe Biden.

Joseph Angel Alvarez, 38 vjeç, i cili foli me email për ritualet satanike dhe abortin, pretendoi se ai kishte në shënjestër Georgette dhe Daniel Kauffman, për shkak të flamurit të Biden në oborrin e tyre dhe një “kukull të Trump” të varur atje, njoftoi stacioni televiziv lokal KDBC.

Trupi i Georgette Kauffman u gjet brenda garazhit të saj, kjo u zbulua nga një kallëzim penal, shkruan nypost.
Daniel Kauffman i tha KDBC se ai u qëllua pesë herë, por arriti të dilte nga shtëpia e tij dhe te shtëpia e një fqinji për ndihmë.

Alvarez dyshohet se shënjestroi çiftin më 14 nëntor 2020, menjëherë pas zgjedhjeve presidenciale në SHBA, në shtëpinë e tyre në El Paso.
Hetuesia zbuloi emailet që dyshohet se ishin dërguar nga Alvarez në të cilët ai deklaroi bindjet e tij ekstremiste fetare dhe identifikoi avokatët “pro-zgjedhës” si “Partia Sataniste Hebraike” dhe pretendoi se abortet ishin “sakrifica hebraike e fëmijëve”.

Një email i dyshuar i dërguar nga Alvarez për grupin e Inteligjencës Ushtarake 902D përfshinte pretendime se ai kishte në shënjestër shtëpinë e Kaufmann pranë

Memorial Park, sepse ata votuan për Biden në zgjedhjet e kaluara.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb