TIRANA

Situata para Ministrisë së Brendshme është tensionuar teksa protuestuesit janë përplasur edhe me efektivët e Policisë.

Për një moment të pranishmit në protestë thyenë gardhin metalik dhe u drejtuan tek godina e MB, teksa kanë hedhur edhe hurma në drejtim të saj. Policët kanë ndërhyrë për t’i larguar dhe në atë moment ka ndodhur edhe përplasja e cila vijon.

Protestuesit vijojnë të kërkojnë dorëheqjen e ministrit Sandër Lleshaj si dhe dënimin me burg për drejtuesit e Policisë lidhur me vrasjen e djeshme të të riut Klodian Rasha nga një efektiv policie.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb