Një video e publikuar në rrjete sociale tregon momentin kur studentët shihen teksa mbrohen, kur një person i armatosur 15-vjeçar i kërcënonte. Ai më pas, vrau tre prej moshatarëve të tij e plagosi tetë të tjerë.

Sipas mediave të huaja, pamjet janë fiksuar nga një student.

Mbi ngjarjen e rëndë ka reaguar dhe presidenti Joe Biden i cili tha se mendimet dhe zemra e tij është me familjet që po durojnë këtë pikëllim të madh për humbjen e të dashurve të tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb