Wanda Nara mori vendimin për t’u ndarë, teksa Mauro Icardi nuk e donte këtë. “E bëra për shëndetin tim mendor”, ka shpjeguar agjentja e futbollistit që sapo është zhvendosur në Turqi me gjithë familjen. Njoftimi zyrtar i lamtumirës u bë përmes rrjeteve sociale si një rrufe në qiell pas disa muajsh mohimi të vazhdueshëm nga personat e përfshirë drejtpërdrejt. “Më dhemb, por duhej ta bëja për shëndetin tim mendor. Më duhej të isha egoiste dhe zgjodha veten”, ka shpjeguar ajo në një video.

Në TV, avokatja e Wanda Nara, Ana Rosenfeld shpjegoi: “Ndarja nuk ndodhi me marrëveshje të përbashkët. Wanda është e trishtuar dhe e lënduar, por ajo e vendosi “. Avokatja shtoi se ajo beson atë që klientja e saj shkruan në rrjetet sociale. “U largova me dëshirën për të qëndruar. Po, dhemb! Duhej ta bëja, për shëndetin tim mendor. Më duhej të isha egoiste dhe zgjodha veten. Mendo për mua”, shton ish-gruaja e Mauro Icardit në një video sociale.

Wanda Nara ka zgjedhur rrjetet sociale për të komunikuar zyrtarisht ndarjen nga bashkëshorti i saj. Ajo nuk e përmendi lojtarin dhe u kufizua vetëm me shpjegime për ndjekësit, duke kërkuar respekt për privatësinë e familjes së saj dhe pesë fëmijëve, të cilët së fundmi kanë nisur shkollën në Stamboll. Mesazhi mbërriti si një bombë midis një paraqitjeje dhe një tjetri dhe tronditi rrjetin. Duket se Mauro Icardi ka tentuar sërish të mohojë me një mesazh në Instagram të hequr menjëherë dhe më pas ka zgjedhur heshtjen. Në profilin e tij mbeten dy fotot e fundit të çiftit në fushën e Galatasaray dhe dedikimi për Wanda Nara: “Gracias… Te amo”.

  • foto galeri
  • foto galeri

Pikërisht një vit më parë Wanda Nara dhe Mauro Icardi ishin në mosmarrëveshje. Ajo kishte zbuluar një tradhti të supozuar nga lojtari me China Suarez. Ajo kishte ikur në Milano duke e lënë atë të vetëm në Paris. Debate dhe përgjigje përmes rrjeteve sociale, pastaj mohime dhe pajtime. Mes pakujdesive dhe detajeve që u shfaqën, çifti u përball me një periudhë të ndërrimit të distancës dhe ndarjes me pasionin dhe pushimet. Ata gjithashtu shkuan në Maldive në një vend ëndrrash për të parë veten të takohen dhe të ringjallin zjarrin e pasionit. Pak javë më parë ata zbarkuan në Turqi pas emërimit të ri të Mauro Icardit. Ata dukeshin të lumtur dhe të gjitha kërkesat e Wanda Narës për jetën e re në Stamboll ishin plotësuar. Me sa duket diçka mungonte ende për të bërë gjithçka të shkonte mirë dhe kështu natën mes të enjtes 22 dhe të premtes 23 shtator komunikimi zyrtar për ndarjen. Por Wanda Nara dhe Mauro Icardi nuk është hera e parë që befasojnë ndjekësit e tyre me kthime të papritura apo kthesa të papritura. Kush e di se cili kapitull i telenovelës na pret tani…

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb