Xhinset e prera janë ndër ato veshje që prej disa kohësh kanë pushtuar botën e modës. Të gjithanshme, të kombinueshme me lloje të ndryshme veshjesh, nga bluzat e thjeshta te xhaketat dhe këpucët, këto pantallona xhins karakterizohen nga një detaj shumë i saktë: ato lejojnë një pamje elegante të kyçeve të këmbës.

Perfekte për ata që duan të zgjasin siluetën, xhinset e shkurtuara po kthehen në një mani të vërtetë, veçanërisht për adhuruesit e modës. Nëse edhe ju e doni këtë veshje, mos i humbisni këto 6 ide stili, perfekte për të rikrijuar veshjet më të ndryshm

Xhinse të shkurtuara: ja si t’i përshtatni ato

Xhinset e prera janë një veshje e gjithanshme dhe në modë. Falë gjatësisë së tyre që i lë këmbët të pambuluara, ato janë ideale veçanërisht për ata që duan të hollojnë figurën. Ato kombinohen mirë me lloje të ndryshme veshjesh, si këmisha, bluza, xhaketa, pulovra si dhe me lloje të ndryshme këpucësh, nga takat te atletet, duke u shndërruar në një artikull thelbësor të modës.

1. Xhinse me prerje gri + xhaketë sportive: veshja perfekte rastësore për zyrë

Xhinset e prera, apo edhe më mirë xhinset me prerje gri, janë ideale për të “ndërtuar” një veshje perfekte casual zyre. Mjafton t’i kombinoni ato me një xhaketë sportive, me një prerje femërore ose oversize, një bluzë ose një pulovër të lehtë (për sezonin e ftohtë) dhe shtoni disa çizme komode.

2. Xhinse të shkurtuara me këmishë dhe sandale të ulëta: veshje verë-pranverë

Kur vjen stina e ngrohtë, ju dëshironi të braktisni xhinset, por zgjidhni versionin e prerë ose të shkurtuar, të kombinuar me një këmishë të madhe, të hapur dhe me sandale të sheshta, është e mundur të rikrijoni një veshje komode dhe trendi për pranverë dhe verë.

3. Xhinse të prera me çizme deri në kyçin e këmbës dhe pulovër: një pamje e gjithanshme

Kjo veshje është ideale për ditët me diell të dimrit, kur një pardesy nuk është e nevojshme dhe funksionon mirë edhe si veshje pune edhe si një look casual për veshjen e përditshme. Po flasim për kombinimin e xhinseve të shkurtra dhe një pulovër. Zgjedhni pantallonat xhins, çizmet deri në kyçin e këmbës, të cilat fshihen nën cepin e xhinseve dhe një çantë për të përshtatur gjithçka që ju nevojitet gjatë ditës. Rezultati do të jetë një veshje e rehatshme dhe e lezetshme në të njëjtën kohë.

4. Xhinse të shkurtuara me xhup dhe atlete: një look për kohën e lirë

Çfarë ka më mirë se kombinimi i xhinseve të shkurtuara + xhupit dhe atleteve? Është dukja perfekte për t’u veshur në kohën tuaj të lirë. Për të shtuar një prekje të klasit, ju mund të zgjidhni një çantë elegante mbi supe, në mënyrë që të krijoni një kontrast origjinal dhe të qartë.

5. Xhinse të prera + pulovër + pallto: një treshe fituese

Çfarë veshje të zgjidhni për të qenë në modë dhe për të qëndruar ngrohtë në dimër? Përgjigja është shumë e thjeshtë: xhinse të shkurtuara, të shoqëruara me një pulovër dhe një pallto leshi që arrin pothuajse deri te kyçet. Duke u fokusuar në gjatësitë dhe ngjyrat me kontrast, do të merrni një pamje trendi, casual dhe super të ngrohtë.
6. Xhinse të prera, pallto: look cool për vjeshtë

Veshja excellence e vjeshtës është padyshim palltoja. Nëse nuk e keni provuar ende me xhinse të shkurtuara, tani është koha për ta bërë atë. Propozimi është të zgjidhni pantallonat xhins të gjata deri në kyçin e këmbës, të zeza ose të bardha, dhe të krijoni shtresa (esenciale gjatë sezonit të mesëm), për pjesën e sipërme, me një bluzë dhe pulovër.

BURIMI/ PSIKOLOGJIA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: