Ramon Abbas, i njohur për 2.5 milionë ndjekësit e tij në Instagram me emrin Hushpuppi, konsiderohet nga FBI si një nga mashtruesit më profili më të lartë në botë.

Ylli i Instagramit që vodhi miliona dollarë dënohet me 20 vite
Influencuesi mashtrues është dënuar nga gjykata me 20 vite burgim, pasi u shpall fajtor për pastrim parash.

BBC raporton se influencuesi akuzohet për krime kibernetike, që i kanë kushtuar miliona dollarë personave që kanë rënë pre e mashtrimeve të tij.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: