Ish-legjenda e Interit, aktualisht me zëvendëspresident në klub, Havier Zaneti, qetëson tifozërinë zikaltër në lidhje me zërat e fundit të merkatos, që e shohin Lautaro Martinezin larg Milanos. Barcelona po ushtron shumë trysni për argjentinasin.

“Në këtë moment nuk po flasim me asnjë për merkaton. Gjëja më e rëndësishme është shëndeti. Sa i takon Lautaros mund të them se e shoh të lumtur këtu, ai po mishërohet tek ky klub, pavarësisht se ekziston interesi i Barcelonës. Ne kemi besuar tek ai dhe e shoh të ardhmen e tij tek Interi”.

Nga një sulmues argjentinas tek një tjetër. Në Paris gjendet Mauro Ikardi, ish-kapiteni që u kthye në të urryerin e tifozërisë dhe që sipas zv/presidentit zikaltër nuk do të kthehet më në Milano. “Nuk besoj se Ikardi do të kthehet tek Interi. Gjithsesi kemi kohë për ta menduar këtë çështje”.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb