Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro dhe kundër për miratimin e Kodi të Ri. Ashtu siç dihet tashmë, këto ndryshime në Kuvend u miratuan me 97 vota pro, 15 kundër dhe me 6 abstenim. Teksa nga maxhoranca ishin 74 vota pro, nga opozita ishin 23 vota.

Mësohet se deputetët opozitare që kanë votuar pro ndryshimeve janë;
Klajdi Qama
Majlinda Halilaj
Selami Jenishehri
Nimet Musaj
Aurora Mara
Edmond Rrushi
Krenar Rryçi
Nikolin Staka
Vasil Sterjovski
Edmond Stojku
Ylli Shehu
Lefter Koka
Ramazan Gjuzi
Eugen Bojaxhiu
Ediola Braha
Arlind Çaçani
Arben Elezi

Kundër këtij kodi votuan; Ralf Gjoni, Adriatik Alimadhi, Myslim Murrizi, Artur Roshi, Zef Shtjefni, Ambra Borova, Gjetan Gjetani, Fatjona Dhimitri, Halit Valteri, Erion Piciri dhe Elda Hoti.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb