Zbulohet lista me emrat e 62 kandidatëve të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për këshillin bashkiak të Tiranës.

Lista kryesohet nga mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti i cili doli i dyti në garën e primareve për bashkinë e Tiranës i ndjekur nga ish-deputetja Silva Caka nga Partia e Lirisë.

I treti është sekretari organizativ i PL Endrit Braimllari, teksa surprizë në listë është emri i gazetares Beti Njuma.

Po kështu në listë janë dhe aktori Julian Deda, Dorjan Teliti, Enkelejda Fejzo dhe Adriana Kalaja. Nga PL, Tedi Blushi, Brunilda Paskali etj.

Capture
Capture

Lista e plotë

 1. Ilir Alimehmeti
 2. Silva Caka
 3. Endrit Braimllari
 4. Beti Njuma
 5. Arben Tafaj
 6. Floida Kërpaçi
 7. Tedi Blushi
 8. Ilda Zhulali
 9. Dorjan Teliti
 10. Ana Azizaj
 11. Artan Distafa
 12. Albana Kepi
 13. Jonathan Pano
 14. Eriona Bixha
 15. Genci Gjokutaj
 16. Keda Kaceli
 17. Fatjon Bathorja
 18. Brunilda Paskali
 19. Blerdi Liçaj
 20. Endire Bushati
 21. Julian Deda
 22. Elona Dhima
 23. Luçian Qafoku
 24. Adriana Kalaja
 25. Bledar Marku
 26. Elona Guri
 27. Ardian Elezi
 28. Festime Serjani
 29. Gentian Kaprata
 30. Nasilda Shyti
 31. Artur Alstafa
 32. Ajshe Isha
 33. Esmeralda Demiraj
 34. Besmir Hoxha
 35. Rudina Koro
 36. Redjon Zefi
 37. Valdete Dashi
 38. Besfort Dashi
 39. Besford Dorezi
 40. Enkeleda Fejzo
 41. Emiljano Kapllani
 42. Brunilda Haxhiu
 43. Xhoel Nonaj
 44. Dave Marku
 45. Endrit Memia
 46. Iva Çarçiu
 47. Enkelejd Doda
 48. Viola Vrana
 49. Nikolin Çali
 50. Elda Mustafa
 51. Ermand Bajrami
 52. Anisa Ibra
 53. Darius Vishkurti
 54. Brunilda Salaj
 55. Adan Kaba
 56. Eva Metaj
 57. Dorel Memoçi
 58. Anxhela Lami
 59. Ergys Mollaymeri
 60. Enkelejda Hajderasi
 61. Artemis Peca
 62. Menada Bregu

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb