Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka folur për luftën në Ukrainë. Peskov ka deklaruar se Ukraina duhet të ketë vullneti politik për të diskutuar kërkesat që Rusia tashmë sipas tij i ka bërë të qarta.

“Duhet të ketë vullnet politik, gatishmëri për të diskutuar kërkesat e njohura të Rusisë”, tha Peskov,

Ndërkohë në fjalimin  e tij në Samitin e G20, presidenti ukrainas Volodymir Zelenksy prezantoi planin pre 10 pikësh për arritjen e paqes në Ukrainë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb