Raketat ruse që shkelën hapësirën ajrore të Moldavisë dhe Rumanisë janë një sfidë për NATO-n, tha Volodymyr Zelensky.

Ai tha se bota duhet të ndalojë terrorizmin rus: “Sot, disa raketa ruse shkelën hapësirën ajrore të Moldavisë dhe Rumanisë. Ky është terrorizëm i parandalueshëm. Bota duhet ta bëjë këtë.”

Zelensky vuri në dukje se Rusia lëshoi ​​mbi 70 raketa gjatë sulmit të sotëm: “60 prej tyre u rrëzuan. Objektivat e armikut janë infrastruktura civile dhe civilët. Ka njerëz që kanë vdekur si pasojë e sulmeve me raketa.”

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb