Presidenti ukrainas Volodymir Zelensky, i ka bërë thirrje kancelarit gjerman Olaf Sholz që të ndërmarrë hapin e rëndësishëm dhe të vizitojë Kievin më 9 maj.

Kjo është data kur Rusia feston çdo vit fitoren e Bashkimit Sovjetik në Luftën e Dytë Botërore.

“Ftesa është e hapur, ka kohë që kemi bërë një ftesë të tillë”, ka thënë Zelensky.

Më herët presidenti ukrainas ka qenë kritik ndaj Gjermanisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb