GJIROKASTER

Një zjarr ka përfshirë kodrën e Kordhocës, me vendodhje pranë rrugës kombëtare Gjirokastër-Kakavijë. Mësohet se zjarri ndodhet fare pranë  banesave  dhe favorizohet nga era  e fortë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Aktualisht 5 pisha të mëdha janë djegur plotësisht dhe 10 janë të përshkuara nga zjarri. Forcat zjarrfikëse arritën të mbajnë zjarrin larg banesave. Zjarri ka prekur kurorën e pishave.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb