Një zjarr i përmasave relativisht të mëdha vazhdon që të jetë aktiv në malin e Krujës.

Zjarri vijon edhe pas 24 orëve. Ndërsa, ka filluar ndërhyrja nga ajri për të shuar flakët.

Flakët kanë përfshirë edhe anën tjetër të Malitt të Krujës. Zjarri po afrohet pranë vendit të quajtur Sarisalltik.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb