Një servis makinash është përfshirë nga flakët në fshatin Saver të Lushnjes. Zjarri nuk është shuar ende ndërsa mësohet se Policia dhe zjarrfikësit kanë shkuar në vendngjarje.

Dyshimet e para janë që zjarri ka nisur si pasojë e një shkëndije elektrike, ndërsa si pasojë e flakëve janë dëmtuar mjetet të cilat ishin në servis.

Njoftimi i policisë: 

Lushnjë / Informacion paraprak

Rreth orës 17:00, në lagjen “Savër”, Lushnjë, në një servis për lyerjen me bojë të mjeteve motorrike, në pronësi të shtetasve B. K dhe F. P., ka rënë zjarr.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe shërbimi zjarrfikës të cilët po punojnë për shuarjen e zjarrit dhe përcaktimin e shkakut të rënies së tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: