Gabriel Martinelli, një nga beniaminët e tifozëve të Arsenal, ka rinovuar kontratën e tij me “topçinjtë” deri në 2027.

Klubi londinez ka bërë të ditur zgjaten e bashkëpunimin me sulmuesin brazilian, autor i 7 gola në 27 ndeshje në të gjithë kompeticionet.

Një tjetër lëvizje zyrtare këtë të premte është dhe transferimi i Adnan Januzaj në Turqi.

Sulmuesi belg kaloi te Instanbul Basaksehir në formë huazimi. Asnjë obligim, turqit do të paguajnë pagën e tij deri në fund të këtij sezoni.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb