SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES "NJE LETER PER TY"
Faqe: [1] 2 3 4 ... 11
  Printo  
Autor Tema: SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES "NJE LETER PER TY"  (Lexuar 213782 here)
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« : 14/09/07, 22:10 »
0

Pa he me tregoni pak si do i shkruanit bukur njeriut te zemres???????????


« Ndryshimi I Fundit: 06/12/07, 14:02 nga kaktusia » Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #1 : 15/09/07, 09:09 »
0

Ncncncncncnc MOs me thoni qe sdini te shkruani nje leter per ate qe dashuroni ???????????????????????????
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
Kevinjon
Vizitor
« Pergjigju #2 : 15/09/07, 12:12 »
0

E dashur X,


Quando tempo e acora, eshte kenga qe po me rrenqeth mishin keto momente qe te shkruaj letren e pare qe nga dita kur fizikisht u largova nga ty. Me largimin tim, i hapa vetes nje hendek te madh sa nuk ka jete, qe te ma mbushi pervec shpreses qe do te jem shpejt perseri prane teje, prane ngrohtesise tende qe akoma e ndjej ne kraharor dhe e ruaj fort, me cfare te mundem qe te mos ftohet. Zemer me je bere e shtrenjte dhe nje synim ne jeten time dhe ndjehem aq mire ne vetvete sa deshiroj te jem perjete pjese e botes tende! Zemer tani po e mbyll kete leter se me teper se me gezon shkrimi po me mundon mungesa jote, biles me vijne ndjenja qe veshtire eshte, ti sjellesh ne leter kollaj pa shpikur e trilluar ...........jam i lidhur fort pas teje.


Te puth ne shpirt zemer e ndjenjave te mia

Kevinjon
Identifikuar
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #3 : 15/09/07, 12:12 »
0

Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyy sa e bukur Kevinjon, Bravo Ylli!

Lum ajo qe i eshte dedikuar kjo leter! Te pershendes!
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #4 : 15/09/07, 13:01 »
0

Zemer!

Sa bukur kur ti je prane meje, kaq i paarritshem, i pazevendesueshem! Sa emocion kur me sheh ne sy edhe pse buzet nuk flasin une e kuptoj qe ne ate shikim ka deshire, dashuri, ndjenje, mall!
Shpirt! Me dritheron kur me prek aq embel me duart e tua, aty eshte fillimi i botes se pafund, ne ate cast gjithcka nuk ekziston me, vetem une dhe ti ne qiellin e shtate! Oh zemer ti me puth si engjell!

Zemer dua te te them se cdo gje merr forme kur ti je prane meje, dua te te them sa i rendesishem je per mua, i nevojshem ne jeten time, i domosdoshem per shpirtin tim!
Ah... zemer sa shume gjera me duhet te te them por e di qe as lapsi as letra nuk do mjaftonin!
Shpirt! Zemer! Yll! Diell qe me ndricon! Ajer qe marr fryme! Ti me jep jete! Me mbush me Gjithesi! Thesari im! TE DUA!
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #5 : 15/09/07, 14:02 »
0

Ariel po pse te mos ia thote edhe ne te vertete, do tregonte qe eshte i cilter dhe me kulture, une jam e sigurte qe Kevinjon eshte!

Ju pershendes te gjitheve!
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
Stari
Gango
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 4797

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #6 : 15/09/07, 16:04 »
0E dashur,po te dergoj leter sepse po me vret largesia jote.Ne kete leter do te tregoj gjendjen time shpirterore qe me ke shkaktuar ti,jo per fajin tend,per faj te dashurise.Nuk ndjej me ekzistencen time ne kete bote sepse nuk je prane meje.Je shume larg,saqe zemra po vuan shume mungesen tende,dhe therret emrin tend ne cdo moment .Ne kete cast qe po te shkruaj po dridhem,po nxjerr lote nga trishtimi i mungeses tende.Nje trishtim i mallkuar qe me ndjek ne cdo moment..Kudo qe shkoj kam imazhin tend me vete,sepse mendja te ka pikturuar ty.Sa me mungon.Sa po vuaj nga largesia jote.Te lutem rikthehu,mos me le ne vetmi,mos e ler zemren time te cmendet.Me ka marre malli per ty ,per puthjet e tua,te te kem perseri ne krahet e mi,te ndjej fryemarrjen tende,dhe te shikoj perseri syt e tu...Shpresoj qe me letren time te kuptosh dhimbjen time dhe vuajtjen nga ikja jote.Dhe kete leter e perbledh me nje fjale te madhe TE DUA
Cdo nat shikoj yjet dhe yllin me te shndrishem kam vene emrin tend dhe aty brenda yllit kam ruajtur kujtimet qe kam per ty.Cdo nate sa here te shikoj ate yll te bukur do me kujtohesh ti.
Identifikuar

Miku i pabese i ngjet hijes qe zvarritet pas teje per deri sa ka diell . Miku i shtire eshte shume me  i rrezikshem se armiku me i eger.
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #7 : 16/09/07, 10:10 »
0

...E' C' Una Cosa Che Non Sai??!!
                                                            Te dua...


E shikon kete qe te kam shkruar ketu siper?Eshte gjeja me principale,me e rendesishmja,
eshte me e veshtira por eshte unike sepse...po te shpreh ate qe ndiej per ty!
Te thuash Te dua... me beso, nuk eshte e lehte...duhet te jesh e sigurte qe e ndjen me te
vertete, te kuptosh qe shpesh duhet te jete e njejte,por mbi te gjitha eshte gjeja me spontane
qe mund ta ndjeje nje njeri.I dashur, e shikoj qe me ty cdo gje eshte ndryshe,cdo gje eshte
e bukur, e lehte tani qe ti je pjese e jetes time & cdo moment te jetes time dua ta ndaj me ty!
Sa e cuditeshme, apo jo?? Per pak kohe arrita te njoh nje pjese tenden,mesova te njoh te
mirat, difektet e tua...Per pak muaj arrita te beja gjene me te bukur & absolute ne Bote,qe cdo
vajze do e deshironte...Te dashurova...sa e bukur kjo fjale & ti e transformove ate ne gjene me
te bukur te kesaj Bote! Zemer... u be kohe qe jemi bashke, edhe perse jemi larg...ka ndodhur
qe shpesh kemi diskutuar, kemi pasur kontradita por...nuk mund ti quaj asgje, sepse...jane gjera
normale qe mund ti kene dy persona. Tani je bere njeriu me i rendesishem i jetes time,qe kam
me shume nevoje, qe me keshillon, qe me degjon, & qe me ben te ndjehem e rendesishme...!!
Me ty ndihem shume mire, me ben te qesh, me ben te qaj ndonjeher, me ben te nervozohem...
Me ben te ndihem Unike & Speciale per ty...Je i vetmi person ne jeten time qe dua me te vertete,
& qe vazhdoj te dua thjeshtesine tende,embelsine, simpatine tende & te gjitha cilesite e tua qe
me bejne te ndjehem e rendesishme ne jeten tende...E shikon i dashur?? Une besoj qe mund te
bej cdo gje per ty, mjaftojne ca xheste qe te bejne te kuptosh qe c`te duhet & c`duhet te besh
per te ecur perpara,vetem une edhe ti mund ta bejme...te ndryshojme jetet tona!


Miss u... :'( Buzeqesh
Identifikuar

·٠●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Albani 1
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2128


Respekt: +2

Profili
« Pergjigju #8 : 16/09/07, 13:01 »
0

SHUM BUKUR U PERSHKRUAN KETO SHKRIME  Buzeqesh
DUHET TE KEMI PARASYSH SE NJE DIT DASHURIA NA LE PA FJAL  :'(  Gjuha
PO ESHTE E VETMJA NDJENJ QE E BON  NJERIUN TE  ENDERRON GJITH JETENE TIJ  Shkel Syrin
JAM I LUMTUR QE EKZISTOJN NJEREZ TE ZGJUAR NE KET FORUM  Zgerdhihem
RESPEKT PER TE GJITH ANTARET E FURUMIT
  Buzeqesh
Identifikuar

Te dashurosh nuk do te thot te gjesh njeriun me te cilin te kalosh jeten! Por te gjesh njeriun pa te cilin nuk jeton dot.. !
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #9 : 17/09/07, 10:10 »
0

I dashur!

Jam duke te menduar...intensivisht, jam duke te puthur me endje...fort, jam duke biseduar me ty, jam duke te kundruar....dhe e pabesueshme...nuk me besohet. NUk me besohet shpirt qe ti erdhe kaq papritur tek une dhe u ule ne fronin e zemres time.... ti "pushtuesi" i cdo qelize tek une...erdhe embel, i qete, mahnites, dehes, i lumtur....mbret i mbreterise time...mbreteron.. tek une, ti shkaterrimtar i embel...Ti je sunduesi im i heshtur... ke fituar, ke mbetur si kujtimi me i bukur, si deshira me e cmendur qe kam! Une dorezohem perpara teje, pa asnje kusht....sepse...pa fjalet qe vetem ti mi thua, pa gjerat qe ben per mua... S'mundem... e lire pa ty nuk mund te jem....Lirine pa ty Perse ta kem?

Zemra ime! Mos u merzit nese ndonjehere e teproj me dashurine time, kjo eshte me e forte se une... nuk mund te bej dot ndryshe. MOs u merzit shpirt nese une te puth pa rreshtur... ky eshte emocion me beso...emocion ne zemren time! Shpirt mos u merzit nese fjala TE DUA e thene nga une nuk eshte asnjehere MJAFT...
Shpirt! Zemer! Eja prane, ti je motivi qe kam, ti je fjala qe degjoj, je gjithcka qe besoj!     E Kuptoj...dita dites ty te ndjej me prane... Pranoj... Cdo dite me shume te Adhuroj! JAm me ty edhe kur  nuk te kam...

I dashur...Shpirt, Te dua!
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #10 : 17/09/07, 12:12 »
0

I dashur!

Thuhet, qe per t`u dashuruar na duhet kohe, dhe me shume kohe na duhet
per te gjetur personin qe ben per ne, ta njohesh mire, deri sa te kuptosh qe
eshte shpirti yne binjak...Por te siguroj qe...kur te gjesh personin e duhur
ky proces nuk ka me kuptim,sepse te godet si nje rrufe ateher kur nuk e pret
ne nje menyre te pabesueshme,dhe te ben te kuptosh se nuk ka person tjeter
si ai...jam shume e bindur qe ka qene fati, dhe fatit nuk i rebelohemi!
Per mua ndodhi keshtu...?
Me mjaftoi nje kohe dhe u cmenda pas teje...
Sa me shume kalon koha aq me shume rritet dashuria ime per ty, dhe e mendoj
gjithmon qe je pjesa me e bukur e momenteve te mia te trishta, je dhe do jesh
gjithmon dielli qe sjell lumturi brenda meje...
Ti mendove qe nuk na mjaftoi koha per te qendruar bashke, por...i dashur ka
ndodhur e kunderta aq me shume qe te mendoj aq me teper me rritet deshira
te jem me ty...!! Une e di, qe eshte nje sukses per momentin, por jam perfundimisht
e bindur qe kam gjetur njeriun e duhur, dhe te betohem qe do luftoj kunder "Botes"
se tere neqoftese eshte e nevojshme per te qene prane teje, do kaloja jeten time
me ty sepse...te Dua cmendurisht...sepse je cuni me fantastik ne Bote, me te vertete!!

Mbase mund te kesh ndonje te mete ,por...sikur ti bashkojme se bashku te gjitha keto
vogelsira qe na mungojne, te bejne ty mashkullin me special te Universit...!!
Ke dy sy te bukur qe kur me shikon dhe njekohesisht me puth une, humbas ne to...
ndaloj se menduari,enderroj sikur jam ne Parajse...pastaj rikthehem dhe shoh qe je
aty prane meje, qe je real, dhe qe nuk jam duke e enderruar te gjithe kete, dhe te mos
isha krenare do qaja, vetem nga Lumturia...!!Ke nje fizik te mrekullueshem,dhe nje
fytyre shume shume te embel! Dua te te puth gjithe diten vetem per kete!!
Une jam femra me me fat ne Univers qe te kam ty...vetem kur me perqafon me duket
sikur po fluturoj...mendo kur me puthje dhe me terhiqje pas vetes dhe akoma
nuk e besoj qe ti me do...mbase te meritoj...por akoma nuk e besoj...me ben te ndjehem
e rendesishme, dhe une do jepja cdo gje qe te beja te me ndjeje cdo second, cdo minute
te jetes tende personin me te rendesishem dhe me speciale ne faqen e dheut...
TE DUA!...


Te puth pambarimisht...zemra ime! Buzeqesh
Identifikuar

·٠●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #11 : 17/09/07, 12:12 »
0

C'paska plas keq muhabeti ketu...... hahahahahahaha....

UUUUeeeeeeeee nuk e dija qe ishit kaq te afte edhe ne Dashuri moo (shaka ee) hahahah...

Bukur! Me pelqen shume!
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #12 : 17/09/07, 16:04 »
0E dashur,po te dergoj leter sepse po me vret largesia jote.Ne kete leter do te tregoj gjendjen time shpirterore qe me ke shkaktuar ti,jo per fajin tend,per faj te dashurise.Nuk ndjej me ekzistencen time ne kete bote sepse nuk je prane meje.Je shume larg,saqe zemra po vuan shume mungesen tende,dhe therret emrin tend ne cdo moment .Ne kete cast qe po te shkruaj po dridhem,po nxjerr lote nga trishtimi i mungeses tende.Nje trishtim i mallkuar qe me ndjek ne cdo moment..Kudo qe shkoj kam imazhin tend me vete,sepse mendja te ka pikturuar ty.Sa me mungon.Sa po vuaj nga largesia jote.Te lutem rikthehu,mos me le ne vetmi,mos e ler zemren time te cmendet.Me ka marre malli per ty ,per puthjet e tua,te te kem perseri ne krahet e mi,te ndjej fryemarrjen tende,dhe te shikoj perseri syt e tu...Shpresoj qe me letren time te kuptosh dhimbjen time dhe vuajtjen nga ikja jote.Dhe kete leter e perbledh me nje fjale te madhe TE DUA
Cdo nat shikoj yjet dhe yllin me te shndrishem kam vene emrin tend dhe aty brenda yllit kam ruajtur kujtimet qe kam per ty.Cdo nate sa here te shikoj ate yll te bukur do me kujtohesh ti.


sa prekese kjo  :'(, te uroj perzemersisht qe tet rikthehet e dashura, se ti je nje djal teper  i mire  :D
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro at q sht perfekt, por bje perfekt at q do *
Stari
Gango
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 4797

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #13 : 17/09/07, 16:04 »
0E dashur,po te dergoj leter sepse po me vret largesia jote.Ne kete leter do te tregoj gjendjen time shpirterore qe me ke shkaktuar ti,jo per fajin tend,per faj te dashurise.Nuk ndjej me ekzistencen time ne kete bote sepse nuk je prane meje.Je shume larg,saqe zemra po vuan shume mungesen tende,dhe therret emrin tend ne cdo moment .Ne kete cast qe po te shkruaj po dridhem,po nxjerr lote nga trishtimi i mungeses tende.Nje trishtim i mallkuar qe me ndjek ne cdo moment..Kudo qe shkoj kam imazhin tend me vete,sepse mendja te ka pikturuar ty.Sa me mungon.Sa po vuaj nga largesia jote.Te lutem rikthehu,mos me le ne vetmi,mos e ler zemren time te cmendet.Me ka marre malli per ty ,per puthjet e tua,te te kem perseri ne krahet e mi,te ndjej fryemarrjen tende,dhe te shikoj perseri syt e tu...Shpresoj qe me letren time te kuptosh dhimbjen time dhe vuajtjen nga ikja jote.Dhe kete leter e perbledh me nje fjale te madhe TE DUA
Cdo nat shikoj yjet dhe yllin me te shndrishem kam vene emrin tend dhe aty brenda yllit kam ruajtur kujtimet qe kam per ty.Cdo nate sa here te shikoj ate yll te bukur do me kujtohesh ti.


sa prekese kjo  :'(, te uroj perzemersisht qe tet rikthehet e dashura, se ti je nje djal teper  i mire  :D

Flm Sweetness
Identifikuar

Miku i pabese i ngjet hijes qe zvarritet pas teje per deri sa ka diell . Miku i shtire eshte shume me  i rrezikshem se armiku me i eger.
Albani 1
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2128


Respekt: +2

Profili
« Pergjigju #14 : 17/09/07, 19:07 »
0

O SHPIRT NUK PO TE SHKRUAJ SE TE DUA , AS PER TE THENE SE PER TY PO DERTH LOT,
AJO QE SOT ME SHTYRI TE SHKRUAJ ESHTE MADHI QE KOM PER TY. ASNJEHER NUK E KISHA MENDUAR SE NJE DIT DO TE MEJA PER NJE DASHURI TE VJETER. ASNJEHERE NUK E KISHA MENDUAR SE NJERIU DO VUANTE KAQ SHUM PER NJE DASHURI !.ASNJEHER NUK E KISHA MENDUAR SE NJERIU DO TE SAKRIFIKONTE JETEN PER ATE QE TE DON   Gjuha  Gjuha  Gjuha  Zgerdhihem   Shkel Syrin   :D
DHE VJEN NJE KOH KU NJERIUT I'RIKTHEHET DASHURIA E NJE NJERIU NJERZOR  Gjuha  Gjuha  Gjuha  Zgerdhihem  Zgerdhihem  Zgerdhihem
RUANI MIR ZEMREN SE PO U THYE NUK NGJITET ME, JU A THEM ME SINQERITETIN ME TE MOTH  :-* 


JU RUJT ZOTI TE GJITH DHE SA ME PAK PROBLEME NE DASHURI   Shkel Syrin
Identifikuar

Te dashurosh nuk do te thot te gjesh njeriun me te cilin te kalosh jeten! Por te gjesh njeriun pa te cilin nuk jeton dot.. !
Mystica
BeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #15 : 17/09/07, 20:08 »
0

Uaaaaaaaaa, mua s'ma pret fare per te shkruajtur kesisoj gjerash  :o :o :o 

Ore, nuk thoni dot TROC "te dua", pse i bini gjat e gjat  ??? Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem

Po ju le me mire ju shpirtrave romantik te shpalosni talentin ne kete fushe Gjuha Gjuha


PS, Albanoooooooooooo , letra jote ishte me e papamja nga te gjitha. Shkurt , thjesht dhe sakt. Zgerdhihem
Te rujt zoti moth ishalla Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #16 : 18/09/07, 00:12 »
0

Edhe une jam dakord me mami arielin, se radhe kush ti thote keto fjale  te bukura, prekese,me plot ndjenje qe keni shkruar ju edhepse cdokush i ndjen thelle ne zemer po askush nuk ka guxim te ti thote sy ne sy, ato mbeten vetem te shkruara ne forme poezie apo proze. Une per vete smund ti shpreh as ne forum jo me live  Gjuha Shkel Syrin Gjuha

P.S. Stari, Tironce babe, Ania  ju lumt sa bukur qe keni shkruar letrat tuaja edhe ti Alban 1 nuk ishe keq pa romantizem, shkurt e shqip  Zgerdhihem
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro at q sht perfekt, por bje perfekt at q do *
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #17 : 18/09/07, 11:11 »
0

Zemra ime...

Jam ketu qe po te shkruaj sepse eshte e vetmja menyre
qe e ndjej veten time sa me prane teje...Distanca qe na ndan eshte shume
e madhe, por zemrat tona jane padyshim prane njera-tjetres...
Me mungon per vdekje zemra ime,dhe e di qe eshte e kote kjo qe po
them sepse nuk mund te sjelle ketu prane meje, por kam cmendurisht
nevoje te ndjej aromen e lekures tende, buzen tende te bute siper times,
duart e tua qe me perqafojne lehtesisht...kam thjeshtesisht nevoje per ty...
Dua te prek, te puth, te shtrengoj. Largesia nuk eshte e bukur, por deshira
per te shikuar ty, rritet dite per dite me shume, me jep force te enderroj
ate dite qe do te shoh...dhe ne ate moment do me duket qe po enderroj:
" Nje Engjell qe vjen ne toke, per te me qendruar prane "!!Faleminderit qe
ekziston zemra ime, je arsyeja e jetes time, sepse je ti ai, qe me bere te
kuptoj se c`do te thote "dashuri", ishe ti i pari qe bere te me rrihte zemra
kur me puthje...Jam keq pa ty,e di qe...e gjithe kjo heret a vone do mbaroje
dhe keto momente do i kalojme se bashku, sepse...tashme jemi:
" Dy trupa, ne nje zemer te vetme ", nje zemer qe do rrahe gjithmon per te
mbrojtur dashurine tone. Jeta nuk eshte e bere vetem per momente te bukura,
por une do te qendroj gjithmon prane sepse je i vetmi per mua, edhe ateher...
kur askush nuk te buzeqesh mendo per ne,dhe per fatin e mrekullueshem qe
na gjeti per te jetuar se bashku kete histori te mrekullueshme dashurie...
Te dua...dhe kurre nuk do te le,sepse...askush nuk e le jeten e tij,forcen e tij
lumturine e tij, sigurine e tij...sepse te gjitha keto je ti per mua!!...

E jotja pergjithmon...ose ndryshe " Princesha e Dashuruar "!! :-[ Buzeqesh :-*
Identifikuar

·٠●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #18 : 18/09/07, 19:07 »
0

Mazira mundohu njehere mi, se mbase ta pret, gjysma e punes eshte edhe perpjekja hahahahahahahahah.........

PO kur sta pret kot qe shkruan ne kete teme pastaj na ze vendin kot ....hahahahha...
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
spring
Vizitor
« Pergjigju #19 : 19/09/07, 07:07 »
0

uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
paska plasur dashuria ketej, dhe une mendoja qe isha  e vetmja qe nuk kisha frike te shkruaja ne forum ca ndjenja,
me peelqyen te gjitha letrat pavarsisht se njera me e bukur se tjetra por sinqerisht, shpresoj te jene shkrojtur me zemer, mu duk sikur kishte shume filling midis ca letrave shpresoj mos te gabohem.
po ju shkruj ca gjeta pak me pare ngjitur tek frigoriferi

zemra se ke idene sa te dua, sarin ta kuptosh
por jeta ime filloji kur te njofa ty
te kerkoj falje se memrzitesh donjere kot,
te puc folt dhe kalofsh nje dite sa me te kendshme
ps: celsat e makines i mora une
:-X :-X :-X :-X

per dshurine merat autobusi gjithnje.

forumi keshtu ju pafsha gjithnje te dashuraur Shkel Syrin
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #20 : 19/09/07, 10:10 »
0

Njerez...lerini chit-chatet, ose cdo postim do ju editohet!
Ju lutem permbajuni temes perkatese nga Tironce Babe!!
Identifikuar

·٠●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
kaltra'
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 1921

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #21 : 19/09/07, 11:11 »
0

Zemer, ti per mua je ajri qe mar, je mengjesi qe agon, je embelsia e jetes sime,je drita je dielli,je gjith jeta ime.........
     Ej... Merzitur te kamprish i cik makinen,pak fare...kiss :-* :-* :-*
  (  ah,te sugjeroj si fillim te shohesh vetem anen e krahut te shoferit....)
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #22 : 19/09/07, 12:12 »
0

I dashur...

Perse zemra ime rreh fort kur degjoj zerin tend?
Perse trupi & shpirti im ndjenje nje emocion te forte,kur kujtojne
puthjet, perqafimet e tua...Perse kur shoh fotot e tua, emocionet
e mia rriten per te krijuar kete ndjenje te bukur sic eshte Dashuria!
Edhe perse je kaq larg, te ndjej aq prane zemres time, shpirtit tim
ashtu sic nuk kam ndjere per ndonje njeri tjeter. Mbremjeve kur mbyll syte
mendja ime eshte e drejtuar per tek ty, mendoj per diten kur do te
ndjej serish puthjet e tua, mendoj per diten kur dora jote do ledhatoje
lehte trupin tim. Endrra ime i eshte drejtuar nates sepse...ateher mund
te rri me ty, te fle, te enderroj ne krahet e tua, te ndjehem e mbrojtur
dhe e dashuruar nga ty pergjithmone, & te degjoj duke me thene
"Te Dua"...

Te Dua...Engjelli i jetes time! Buzeqesh
Identifikuar

·٠●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Stari
Gango
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 4797

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #23 : 19/09/07, 18:06 »
0E dashur,po te dergoj leter sepse po me vret largesia jote.Ne kete leter do te tregoj gjendjen time shpirterore qe me ke shkaktuar ti,jo per fajin tend,per faj te dashurise.Nuk ndjej me ekzistencen time ne kete bote sepse nuk je prane meje.Je shume larg,saqe zemra po vuan shume mungesen tende,dhe therret emrin tend ne cdo moment .Ne kete cast qe po te shkruaj po dridhem,po nxjerr lote nga trishtimi i mungeses tende.Nje trishtim i mallkuar qe me ndjek ne cdo moment..Kudo qe shkoj kam imazhin tend me vete,sepse mendja te ka pikturuar ty.Sa me mungon.Sa po vuaj nga largesia jote.Te lutem rikthehu,mos me le ne vetmi,mos e ler zemren time te cmendet.Me ka marre malli per ty ,per puthjet e tua,te te kem perseri ne krahet e mi,te ndjej fryemarrjen tende,dhe te shikoj perseri syt e tu...Shpresoj qe me letren time te kuptosh dhimbjen time dhe vuajtjen nga ikja jote.Dhe kete leter e perbledh me nje fjale te madhe TE DUA
Cdo nat shikoj yjet dhe yllin me te shndrishem kam vene emrin tend dhe aty brenda yllit kam ruajtur kujtimet qe kam per ty.Cdo nate sa here te shikoj ate yll te bukur do me kujtohesh ti.


  WOW  BIG  APPLAUSE  FOR  STAR

JA  TA  SHIKOJNE  TE  GJITHE  MESHKUJT  E  TE  MARRIN  SHEMBULL  NGA  KY  YLLI  ME  5  CEPA.

PO  TI  JA  KALOVE  EDHE  KADARESE  MORE.

ME  KETE  QE  KE  SHKRUAJTUR  ZBUTKE  EDHE  KUCEDREN.

PO  JA  MO  KETO  CUNAT  TEK  TI  TE  VIJNE  PER  TE  SHKRUAR  SMS  PER............... Zgerdhihem

SE  TANI  ME  SMS  MERREN  VESH  JO  ME  LETRA. SHYQYR  QE  DOLEN  CEL.

 Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Shkel Syrin Shkel Syrin
Flm per  vleresimin mami Ariel, je mamaja me e mire ne forum  Buzeqesh
Identifikuar

Miku i pabese i ngjet hijes qe zvarritet pas teje per deri sa ka diell . Miku i shtire eshte shume me  i rrezikshem se armiku me i eger.
ANIA
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 341


Dore e Hekurt

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #24 : 19/09/07, 21:09 »
0

Ylli im!

Me mungove kaq shume sot, mu duk nje dite e gjate e lodhshme, pa jete, pa kuptim!
Sepse ti je jeta, kuptimi, shlodhja, gjithcka qe me gezon! Zemer do mungosh gjate? Te lutem mos me thuaj qe do mungosh gjate, une te dua prane! Te puth syrin e bukur zemer ska me verbues se sa ai, Te puth buzen e embel, aty eshte burimi i ndjenjes, shperthimi i zemres! Zemer eja me merr ne kraharorin tend, aty ndihem e lire e sigurte. Shpirt ku je? Te betohem do rri me ty, do jem me ty, cdo kohe, cdo minute, cdo sekonde. Zemer eja me merr me vete dhe me shtrengo fort, dua te te ndjej aromen, ajo me jep fryme, jete, gjithcka. O Ylli im! Po te pres, Te dua!
Identifikuar

BuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqeshBuzeqesh
Faqe: [1] 2 3 4 ... 11
  Printo  
 
Shko te: