Mjeksia Medicinale Popullore Barishtare
Faqe: [1] 2 3 4 5
  Printo  
Autor Tema: Mjeksia Medicinale Popullore Barishtare  (Lexuar 221333 here)
Master of Alternative Medicine
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 68

Respekt: 0

Profili WWW
« : 25/03/08, 06:06 »
0

Mjeksia Medicinale Popullore Barishtare
Disa fjale per Mjeksine Popullore me bime
Me tradita dhe kultura te ndryshme, Mjeksia medicinale  popullore me bime ishte dhe eshte e perphapur ne te gjitha anet e  globit.
Deri von, mjeksia medicinale qe ka filluar te modernizohet me fillimin e aplikimit eksperimental prap se prap ka perdorur bimet ne shumicen e rasteve si ilaqe pr mjekim, por me zbulimin e Penicilines (me 1928), gjrat ndryshojn rrenjesisht...fillon biznesi i vrtet modern duke i bindur njerzit ne nevojen e mjekimit me metoda modernedhe natyrisht mjekimi me metoda moderne fillon te gjen perkrahje te plot nga qeverit e vendeve ne tere anet e globit per shkak te biznesit kurse mjeksia tradicionale me bime fillon te humb interesin tek pacientet, ne fakt e merr edhe emrin si mjeksi alternative gje qe per ata/ato me njohuri ne nivel eshte per te qeshur.
Edhe pse Mjeksia medicinale moderne  ka dominuar dhe sot dominon (duke I falenderuar perkrahjes se qeverive), prap se prap Mjeksia tradicionale me bime ka mbijetuar dhe ne fakt po zgjon interes gjithnji e me te madh.
Shume pacient me probleme nga ma te ndryshmet qe vijn tek Une per mjekim, me thon se nuk kan mundur te gjejn ndihme me mjeksi moderne edhe pse kan provuar ne spitalet me te njohura si ne kontinentin e Amerikes ashtu edhe ne te tjerat si Evropa, Azia etj.
Dua te ceku se mjeksia moderne  ka arritur te zbuloj metoda te efektshme per te zbuluar semundjet e shumta shpejt dhe me leht por jo gjithnji: ka raste qe mjeksia modern nuk eshte ne gjendje te din semundjen e pacientve kete po e them nga pervoja me pacient te cilet me thonin se nuk mund t u caktohet diagnoza me qe merrnin pergjigje negative

Ne artikujt tjere do te flas per disa nga bimet qe luajn rrol te rendesishem per shendetin e njeriut.
Shendet,
Raif Emini, Mjek Popullor
 Ph. D. in Natural Medicine,
 M. Sc. (with a major in Health Sciences),
Master of Alternative Medicine.

www.Mjekimi.com

Toronto, ON - Canada
« Ndryshimi I Fundit: 13/03/10, 02:02 nga Master of Alternative Medicine » Identifikuar

Paraplegia, Quadriplegia-Tetraplegia
A doni te ngriteni ne kembet tuaja ne afat prej 6 - 12 javsh pa marr parasysh qe sa kohe jeni lenduar- paralizuar?
SUKSES TE GARANTUAR QE NE TRITMENIN-TERAPINE E PAR PERNDRYSHI NUK DO TE PAGUANI! - www.Mjekimi.com
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #1 : 25/03/08, 11:11 »
0

Mirese erdhe i nderuar zoteri! Mbase ndonje kure e jotja do na duhet ne te ardhmen! Te lutem kontribuo pa sulmuar mjekesine e mirefillte! Mjekesine moderne nuk e perkrahin qeverite, por perkrah vetveten me ane te studimeve qe kryen! besoj se shpirti i cdo profesioni dhe disipline eshte analiza! ne rast te kundert kalojme ne rolin e hamendesuesit dhe jo te profesionistit!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #2 : 26/03/08, 07:07 »
0

Me duket se ne kohen e Avicenes, mjekesia e tij quhej moderne!!! Ai eshte nje figure e nderuar dhe eshte nje nga themeluesit e mjekesise, por besoj se po te ishte gjalle do e kishte modernizuar akoma me shume mjekesine e tanishme! Gjithsesi, vazhdoni i nderuar zoteri!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #3 : 28/03/08, 15:03 »
0

te urdheroj mirseardhjen z.Raif meqenese jetokemi edhe ne nje vend Zgerdhihem
uroj te mos me duhesh i dashur doktor Shkel Syrin Zgerdhihem por,gjithsesi ndihem mire qe jeni ketu.
me dy doktora ne forum,skam frike asgje Zgerdhihem
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #4 : 29/03/08, 15:03 »
0

teper interesante te gjitha.
do desha tju pyesja meqenese  banoni ne kanada se clloj mjalti eshte me i mire dhe se ku mund ta gjej.une perdor nje"wildflower honey" qe ka edhe hoje bleta brenda ne vazo ne no-frill e blej te them te drejten nuk marr shume vesh nga mjaltrat.
Identifikuar
Mystica
BeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #5 : 29/03/08, 16:04 »
0

Po po, por ketu ne Shqiperi eshte  e veshtire te gjesh mjalt te tille, kaq te paster. Si i behet ?
Un mbaj mend qe 1 recete te tille me mjalt dhe me nja 2 ingrediente plus ma kan pas bere per hapje oreksi. Ishte 1 likuid mjaft i holle te them te drejten. NUk e di sa e perbashket eshte me kete me kanelle qe keni permendur ju, pasi as vet se mbaj mend mire. Por efektin e dha c'esht per tu thene.

Gjithashtu ju uroj dhe un mireseradhjen dhe ju falenderoj per keshillat e vlefshme qe jepni  Buzeqesh.
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #6 : 29/03/08, 23:11 »
0

teper interesante te gjitha.
do desha tju pyesja meqenese  banoni ne kanada se clloj mjalti eshte me i mire dhe se ku mund ta gjej.une perdor nje"wildflower honey" qe ka edhe hoje bleta brenda ne vazo ne no-frill e blej te them te drejten nuk marr shume vesh nga mjaltrat.

Mjalti qe shitet ne dyqane ku blehet ushqimi i perditshem, nuk eshte i kualitetit te mire.
Mjalti i mire blehet ne dyqane qe shesin prodhime bimore dhe bime (Health Natural Food Store etj.)


thanks doktor(keshtu po ju quaj Zgerdhihem)
une psonis shpesh ne keto dyqane cajra te ndryshme por nuk me ka rene ndermend per mjalt.
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #7 : 30/03/08, 03:03 »
0

ne rregull cdo gje deri tani,perpara se te filloj ta perdor rregullisht mjalin ne kete menyr qe u tha me siper(jo se kam ndonje gje por thjesht per te parandaluar se jam pak frikacake ne drejtim te shendetit)
te shendosh mjalti?
Identifikuar
apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #8 : 30/03/08, 03:03 »
0

une e perdor mjalin edhe si mask per fytyren me pak limon brenda.
Identifikuar
Brandi
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 611


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #9 : 30/03/08, 04:04 »
0

Forumi juaj qenka i mire por e paska nje te met: kur dikush shkruan artikull, duhet t'i jepet pakez kohe (p. sh. 2 ore) qe te mund te beje editim apo te permirsoj ndonje gabim shtypi qe mund te ket ndodh.

Shendet
Verejtja juaj eshte e drejte por besoj qe komiteti i larte i forumit dhe webmaster xoxo do ta marre per baze verejtjen tuaj  sheme te drejte.
Identifikuar

Brandi
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 611


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #10 : 30/03/08, 06:06 »
0

Forumi juaj qenka i mire por e paska nje te met: kur dikush shkruan artikull, duhet t'i jepet pakez kohe (p. sh. 2 ore) qe te mund te beje editim apo te permirsoj ndonje gabim shtypi qe mund te ket ndodh.

Shendet
Verejtja juaj eshte e drejte por besoj qe komiteti i larte i forumit dhe webmaster xoxo do ta marre per baze verejtjen tuaj  sheme te drejte.

Mos e merrni fort me seriozitet kete verejtjen t'ime sepse nuk dua me u nxjerr pune komiteteve me qe sjam kan kurr ne parti, ne fakt Une e perkrahi Mbretin e te gjithe Shqiptareve sepse Kombit i nevoitet nje Prijs edhe ne kohen e sotit moderne.

Shendet
Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem Zgerdhihem
Identifikuar

apolonia
Moderator Forumi
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 17509


sillu me tjetrin sic do deshiroje qe ai te sillej

Respekt: +16

Profili
« Pergjigju #11 : 30/03/08, 18:06 »
0

ok,i dashur doktor,mund te me regomandoni ndonje kure ose ndonje caj per sinozitin?
eshte per nje shoqen time.
Identifikuar
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #12 : 01/04/08, 17:05 »
0

Pershendetje mjekimi.com.
Desha tju pyes per mbesen time 18 muajshe. Ka munges te hekurit. Cfare do te rekomandonit ju?

Kalofshit kendshem ne forum
  :D
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro at q sht perfekt, por bje perfekt at q do *
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #13 : 02/04/08, 07:07 »
0

Dr Skuthi, i lexova disa artikuj - keshilla qe keni dhene ketu ne forum dhe mund te them se skjarimi i problemve (semundjeve) eshte shume profesional.
Kjo eshte shume e rendsishme sepse zakonisht kur pacienti shkon te vizitohet tek doktori, ai nuk do te informohet per problemin qe ka, atij zakonisht i thuhet cilat ilaqe duhet t'i perdor.

Skjarimi i problemeve shendetsore ne nivel te lart profesional eshte dobi jo vetem per pacientet por edhe per doktoret e tjer.

Shendet,

Raif Emini, Mjek Popullor
Buzeqesh Buzeqesh Buzeqesh
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #14 : 02/04/08, 22:10 »
0

A mund te me tregoni nese ishit tek mjeku familjar (mbesa juaj), cfar i rekomadoj ai?

Ajo i rekomandoi shurup "Ferum" per disa muaj, mirepo ai ndikonte negativisht ne oreksin e voglushes, ishte teper i rende dhe vetem 1 muaj e perdori.
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro at q sht perfekt, por bje perfekt at q do *
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #15 : 05/04/08, 21:09 »
0

Flm per pergjigjen mjekimi.com :D
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro at q sht perfekt, por bje perfekt at q do *
Mystica
BeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #16 : 07/04/08, 11:11 »
0

Pershendetje mjekimi.com

Kohet e fundit (nja 2 muaj)kam ven re se eshte shtuar masa e flokeve qe bien.
E di qe normalja eshte 100-150 qime ne dite, por gjithsesi ka filluar te me shqetesoje kjo gje. Floku qe bie zevendesohet por qimet e reja jan thuajse te padukshme.
Kam degjuar se vitaminat e grupit B bejne shum mire.
Por do doja te dija ndo1 keshille per forcimin e tyre e ndoshta te duken dhe me voluminoz.
Aktualisht nuk perdor bojra apo kimikate te ndryshme, kam kohe qe s'i pedor por pasojat mendoj se ngelen. Me shqeteson fakti se me para kam pasur floke shum te shendetshem, ndersa tani me jan holluar shume. Shampot i perdor bimore , ndersa tipi i flokut anon nga i yndyrshem.
Normale qe ndikojne dhe faktoret e tjere si streset qe perjetohen apo dhe menyra e te ushqyerit.

PS, shpresoj qe mos me thoni dhe ju ate shprehjen e perhershme " Eshte stina "  Zgerdhihem Zgerdhihem .

Ju falenderoj paraprakisht.
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #17 : 07/04/08, 14:02 »
0PS, shpresoj qe mos me thoni dhe ju ate shprehjen e perhershme " Eshte stina "  Zgerdhihem Zgerdhihem .

Ju falenderoj paraprakisht.[/b][/i][/color]
[/quote]

Shpresoj qe s'do gjesh ndonje mjek qe mund ti imponosh mendimin tend!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
Mystica
BeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #18 : 08/04/08, 00:12 »
0
Shpresoj qe s'do gjesh ndonje mjek qe mund ti imponosh mendimin tend!

qe dmth ??
gjithsesi nuk po tallesha :-\ :-X :-X :-X
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
Mystica
BeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #19 : 08/04/08, 19:07 »
0Pershendetje Mystica,Cfar ngjyre (natyrale) kan floket e juaja?

Perndryshi ja nje recete:

Merr pak vaj Ulliri (qe eshte perfituar vetem nga frytet dhe jo nga thelbi i ullirit), nje luge-supe mjalt,  nje luge caji kanelle, perziej keto deri sa te perfitosh kreme dhe lyeje koken (rrenjet e flokeve-lekuren e kokes) me kete kreme dhe i mban per 15 min me pas mund te pastrosh koken (i lan floket), por me nevoitet te dij cfar ngjyre (natyrale) kan floket tuaja per te treguar cfar duhet me perdor per pastrimin e tyre.

 


Pershendetje mjekimi.com.
Ngjyra ime natyrale e flokeve eshte geshtenje shum e erret (jo e zeze pisk), dhe me shum shkelqim.
Pervec asaj qe thash, nga1her me duket sikur  me djeg pak lekura e kokes. (sikur me acarohet).
Kohet e fundit me shqeteson shum te them te drejten, s'me ka ndodhur kurr me pare e as kur perdorja kimikate si bojerat.
PS, probleme me zbokthin nuk kam dhe as me thatesine, pasi flokun vet  e kam shum te bute.
Doja te dija se kujt i atribuhoet ky dobesim ? Po ky vaj ulliri qe thoni ju (i perftuar nga frytet dhe jo nga thelbi), ku mund te gjendet ?? Mos ndoshta stimulon yndyren?
 Po kjo maska qe pershkruat ju eshte per forcimin apo volumin?
Ju falenderoj shum per pergjigjen.
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
red angel
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1704


nje jet nje dashuri

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #20 : 10/04/08, 18:06 »
0

Pershendetje mjekimi.com

Kohet e fundit (nja 2 muaj)kam ven re se eshte shtuar masa e flokeve qe bien.
E di qe normalja eshte 100-150 qime ne dite, por gjithsesi ka filluar te me shqetesoje kjo gje. Floku qe bie zevendesohet por qimet e reja jan thuajse te padukshme.
Kam degjuar se vitaminat e grupit B bejne shum mire.
Por do doja te dija ndo1 keshille per forcimin e tyre e ndoshta te duken dhe me voluminoz.
Aktualisht nuk perdor bojra apo kimikate te ndryshme, kam kohe qe s'i pedor por pasojat mendoj se ngelen. Me shqeteson fakti se me para kam pasur floke shum te shendetshem, ndersa tani me jan holluar shume. Shampot i perdor bimore , ndersa tipi i flokut anon nga i yndyrshem.
Normale qe ndikojne dhe faktoret e tjere si streset qe perjetohen apo dhe menyra e te ushqyerit.

PS, shpresoj qe mos me thoni dhe ju ate shprehjen e perhershme " Eshte stina "  Zgerdhihem Zgerdhihem .

Ju falenderoj paraprakisht.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pershendetje Mystica,Cfar ngjyre (natyrale) kan floket e juaja?

Perndryshi ja nje recete:

Merr pak vaj Ulliri (qe eshte perfituar vetem nga frytet dhe jo nga thelbi i ullirit), nje luge-supe mjalt,  nje luge caji kanelle, perziej keto deri sa te perfitosh kreme dhe lyeje koken (rrenjet e flokeve-lekuren e kokes) me kete kreme dhe i mban per 15 min me pas mund te pastrosh koken (i lan floket), por me nevoitet te dij cfar ngjyre (natyrale) kan floket tuaja per te treguar cfar duhet me perdor per pastrimin e tyre.shume e lezecme kjo maska per floket.....

por frike ime eshte qe vaji bllokon bulbin ...dhe qimja e re nuk mbin me

sme bind shume....nje qe e ka flokun e yndurshem zakonisht floku i zi....i bie te bej me shume dem se sa mire

................ po maska per fytyren bimore cfare na keshilloni? 

Identifikuar

L\\\\\\\'amore non d nulla fuorch s stesso, e non coglie nulla se non da s stesso. L\\\\\\\'amore non possiede, n vorrebbe essere posseduto poich l\\\\\\\'amore basta all\\\\\\\'amore.
red angel
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1704


nje jet nje dashuri

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #21 : 11/04/08, 20:08 »
0

mjekimi. com

une jam shume kunder gjerave qe jepen keshtu ne interetpa vizituar dhe pa apre personin, alergjite e ketij personi dhe se si trupi i ketij personi mund te reagoj nga keto gjera...

gjithesesi po thoja qe vaj i ullirit ben shume dem per rrenjen e kokes...se nje mikja ime beri te njeten gje dhe tani rezikon te mebtet tullce po ben gjithe ato lek kura........

une per vete ....nje pyetje te kisha bere me siper

maska natyrale per fytyren?


ps:nqs personi nuk eshte perballe me mjekun ca mjekimesh dhe recetash mund te jepen?

jeni te zotet te njifnit nje shqtesim vetem me te shkrojtur  :o :o :o :o
Identifikuar

L\\\\\\\'amore non d nulla fuorch s stesso, e non coglie nulla se non da s stesso. L\\\\\\\'amore non possiede, n vorrebbe essere posseduto poich l\\\\\\\'amore basta all\\\\\\\'amore.
Mystica
BeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #22 : 11/04/08, 22:10 »
0

Motrushi jam shum dakord me ate cka thua per punen e recetave, 1 person duhet vizituar 1her pastaj te jepen keto pershkrime. Por gjithsekush esht i lire ti marre apo jo.
Un nuk i perdor keto maska "ne kushte shtepie", pasi nuk duroj dot eren. Por kjo qe thua ti ne lidhje me vajin e ullirit me habit  :o :o :o. Jo per gje, por shum parukier e keshillojn vajin e ullirit sidomos te perzier me te verdhen e vezes, thon qe eshte shum ushqyese si maske.
Por gjithsesi mendoj se 1 njeri qe ka floke te yndyrshem vajin e ullirit nuk duhet ta perdori, pasi mund te kete efekt te kundert.
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
red angel
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1704


nje jet nje dashuri

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #23 : 13/04/08, 18:06 »
0

mjekimi.com

te falenderoj per shpjegimet, me sinqeritet spo bej shaka, jam shume e bindur qe mjekesia bimore eshte me e vjerter sesa ajo moderne......eshte normale kjo.... me vjen ne mendje ketu psh. indianet e amerikes, apo egjizianet e vjeter, majat,  te cilet kryesisht kuroheshin me bime....eshte gjithashtu e vertete qe pothuajse te gjithe vdisnin nga nje infeksion i lehte ne mushkri....apo thjesht nga viruset kalimtare.....kujtoj ketu qe egjizianet e vjeter kishin harritur te benin operacionet ne tru ( e pa besushme kjo po e vertete)

gjithsesi cmoj faktin qe ju i keshilloni njerzeve te vizitohen ne mjeke te specializuar ne mjekesine moderne......pastaj se une besoj apo jo ne kete lloj mjeksesie eshte problemi im...mendoj qe gjeja me e rendesishme eshte qe pazienti te vizitohet ne mjeksine moderne ate te vertetuar...sepse e dime shume mire qe kur dikush ndihet keq beson tek gjithcka.....gjithsesi vleresoj qe ju pazienteve i beni te qarte limitet tuaja.

gjithesesi tani lexova pak a shume te gjitha postimet tuaja...me lind pyetja...ceshte kjo paralize qe ju sheroni...?  ju lutem se jam sh kurioze.


flm.
Identifikuar

L\\\\\\\'amore non d nulla fuorch s stesso, e non coglie nulla se non da s stesso. L\\\\\\\'amore non possiede, n vorrebbe essere posseduto poich l\\\\\\\'amore basta all\\\\\\\'amore.
elbasanllija - ANTARE E SEKTIT TE DALLAVEREVE
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 5563


Shqiptare perjete!!!!!!!!!!

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #24 : 17/04/08, 05:05 »
0

dr RAIF EMINI pershendetje dhe miresetegjeta!

je i nderuar per mua ,nje mikesha jote e vjeter  Shkel Syrin

ps ai kokeforti dajua im akoma ska gje ne terezi  Shkel Syrin  vazhdon ti pije por nuk zbaton keshillat dhe me can koken mua akoma  :-[

Uroj te jeni mire familjarisht dhe flasim  Shkel Syrin
Identifikuar

ALBANIAN AND PROUD OF IT !
Faqe: [1] 2 3 4 5
  Printo  
 
Shko te: