Mjeksia Medicinale Popullore Barishtare
Faqe: 1 [2] 3 4 5
  Printo  
Autor Tema: Mjeksia Medicinale Popullore Barishtare  (Lexuar 220948 here)
elbasanllija - ANTARE E SEKTIT TE DALLAVEREVE
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 5563


Shqiptare perjete!!!!!!!!!!

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #25 : 17/04/08, 19:07 »
0

ok  Buzeqesh  shpresojm  :-[
Identifikuar

ALBANIAN AND PROUD OF IT !
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #26 : 17/04/08, 19:07 »
0

zoti mjekimi, sugjeroni dicka ne rastin e psoriasis vulgaris? nese po, ju lutem me jepni pak edhe shpjegimin farmakognozik!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #27 : 18/04/08, 08:08 »
0

Atehere zoti mjekimi, tussilago farfara besoj ka edhe ne hene ose te pakten do kete se shpejti sepse ajo ben pjese ne familjen e Asteraceae!

Familja Asteraceae njihet si familje shume rezistente dhe pa kushte te shumta jetese pra shqetesimi juaj per kimikate bie poshte! ne kete familje ben pjese edhe calendula te cilen shkencetaret po tentojne ta mbjellin ne hene (jo me kot jua permenda me siper)!

Une habitem ku e dini ju qe kjo bime apo lule mund te permiresoje psoriasisin kur ju nuk dini mekanizmin e veprimit te saj!!!! eksperimentoni? A e dini ju zoti mjekimi se Psoriasisi eshte nje smundje e kurueshme dhe deri tani e pasherueshme?! keni 1% te drejte kur permendni melcine sepse vertet 1 e 100-faktor eshte dhe puna e saj dhe e temthit! e dini qe shkaku kryesor i semundjes eshte faktori gjenetik? Une ju pergezoj qe merrni mundimin dhe shkruani dhe kontribuoni ne forume, por ju lutem mos flisni ne tym, te pakten per ceshtje teper specifike profesionalisht! Jam dakort qe mjekimi me bime eshte i dobishem , por ne fillim duhet te dijme lidhjen e tyre me mjekimin, gje e cila behet e qarte ne nje disipline te quajtur FARMAKOGNOZI, lende te cilen e bejne te gjithe studentet e mjekesise ne te gjithe boten! besoj se per cfaredo profesioni qe kryejme duhet te kemi nje formim arsimor perkates! Juve ju lutem cfare keni studiuar? Mos ma merrni per ters qe po ju shkruaj ne kete gjuhe , por ve re pas disa shkrimesh nje lloj tymnaje ne shpjegimet tuaja! deri tani flisni vetem per mjaltin dhe kanellen dhe per me teper ju kane bere dhe nje vrejtje me vend me siper duke ju thene se nuk duhet lene pa ajer qimja e flokut dhe ju u pergjigjet cinik! zoti mjekimi, me gjithe respektin qe kam per ju si bashkeatdhetar, me duhet tju them se ju duhet me teper profesionalizem dhe korrektesi kur merrni persiper te kontribuoni ne shendetin e njerezve!!!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #28 : 18/04/08, 15:03 »
0

Atehere zoti mjekimi, tussilago farfara besoj ka edhe ne hene ose te pakten do kete se shpejti sepse ajo ben pjese ne familjen e Asteraceae!

Familja Asteraceae njihet si familje shume rezistente dhe pa kushte te shumta jetese pra shqetesimi juaj per kimikate bie poshte! ne kete familje ben pjese edhe calendula te cilen shkencetaret po tentojne ta mbjellin ne hene (jo me kot jua permenda me siper)!

Une habitem ku e dini ju qe kjo bime apo lule mund te permiresoje psoriasisin kur ju nuk dini mekanizmin e veprimit te saj!!!! eksperimentoni? A e dini ju zoti mjekimi se Psoriasisi eshte nje smundje e kurueshme dhe deri tani e pasherueshme?! keni 1% te drejte kur permendni melcine sepse vertet 1 e 100-faktor eshte dhe puna e saj dhe e temthit! e dini qe shkaku kryesor i semundjes eshte faktori gjenetik? Une ju pergezoj qe merrni mundimin dhe shkruani dhe kontribuoni ne forume, por ju lutem mos flisni ne tym, te pakten per ceshtje teper specifike profesionalisht! Jam dakort qe mjekimi me bime eshte i dobishem , por ne fillim duhet te dijme lidhjen e tyre me mjekimin, gje e cila behet e qarte ne nje disipline te quajtur FARMAKOGNOZI, lende te cilen e bejne te gjithe studentet e mjekesise ne te gjithe boten! besoj se per cfaredo profesioni qe kryejme duhet te kemi nje formim arsimor perkates! Juve ju lutem cfare keni studiuar? Mos ma merrni per ters qe po ju shkruaj ne kete gjuhe , por ve re pas disa shkrimesh nje lloj tymnaje ne shpjegimet tuaja! deri tani flisni vetem per mjaltin dhe kanellen dhe per me teper ju kane bere dhe nje vrejtje me vend me siper duke ju thene se nuk duhet lene pa ajer qimja e flokut dhe ju u pergjigjet cinik! zoti mjekimi, me gjithe respektin qe kam per ju si bashkeatdhetar, me duhet tju them se ju duhet me teper profesionalizem dhe korrektesi kur merrni persiper te kontribuoni ne shendetin e njerezve!!!


Zoteri Dr Skuthi, Une mendova qe ju keni nevoje per te mesuar per mundsine se si mund te mjekohet psoriaza por tani po ju kuptoj ku e keni.
Ju nuk keni nevoje per te me treguar per Tamelqakun se ne cilen familje ben pjese, ju mund te me tregoni per ilaqet sintetike qe i perdorni ju per t'i mjekuar pacientet dhe per FARMAKOGNOZIn e tyre!
Une mund te ju sjell fakte te pamohueshme nga doktoret medicinal per efektin shume pozitiv te tamelqakut te but per kurimin e melqise.
- Nuk ka prova te pamohueshme per shkaktarin e psoriazes, prandaj kjo puna e gjeneve eshte pergjegjese gjithnji kur dobsohet sistemi imun, por duke patur parasysh qe melcia eshte laborator i organizmit, nuk ka dyshim qe edhe melcia luan nje lloj rroli tek psoriaza...
Duhet ta dini se mjeksia qe qe Une e praktikoje eshte ajo e vertetuar ne praktike me shekuj e shekuj (ilaqet natyrore) kurse mjeksia qe praktikoni ju eshte eksperimentale farma-kimike gjithnji me pasoja negative.
Doktoret medicinal te cilet kishin perdor ingjeksione te nje grup pacientesh kan raportuar se kanceri u eshte paraqitur vetem tek ata pcient (ne numer te konsideruesh) kurse personat qe nuk kishin marr ingjeksione asnjehere nuk ishte paraqitur kanceri...

Une me siguri mund te shkruaj pak ma shume dhe me konkretisht per efektet e bimeve qe i rekomandova por nuk po e shof te nevojshme nje gje t till.
Edhe dicka, ne cdo forum ku Une marr pjese, aty ka me shume vizitor per shkak te keshillave qe jap Une.
O zoteri, te lutem shume pergjigju direkt e mos bej prape tym, cfare arsimi keni? kur merr persiper te sqarosh nje fenomen semundjeje dhe kurimi, argumentoje ate! Une te pakten si specialist duhet te kundershtoj dhenien e barerave kot e me kot sepse demtoj shendetin e njeriut!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #29 : 18/04/08, 16:04 »
0

Hahahahaahahhaaaa, profesor Sat-i, cna keshilloni per tullacllikun?
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
elbasanllija - ANTARE E SEKTIT TE DALLAVEREVE
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 5563


Shqiptare perjete!!!!!!!!!!

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #30 : 19/04/08, 21:09 »
0

u pa puna do behem dhe une doktoreshe se u mbush ketu me doktora  Zgerdhihem
Identifikuar

ALBANIAN AND PROUD OF IT !
elbasanllija - ANTARE E SEKTIT TE DALLAVEREVE
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 5563


Shqiptare perjete!!!!!!!!!!

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #31 : 19/04/08, 22:10 »
0

isha per nje anetar tjeter ne koment , te me falesh nqs ma more ndryshe.
Identifikuar

ALBANIAN AND PROUD OF IT !
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #32 : 20/04/08, 09:09 »
0

u pa puna do behem dhe une doktoreshe se u mbush ketu me doktora  Zgerdhihem

E nderuar elbasanllija,


Sam ma shume doktora aq ma mire.
Secili kallxon dicka te re nga shkenca publike dhe nga ajo sekrete qe ne fakt eshte e vertet...
Shendet

ka shume te drejte elbasonllie! ne shqiperi psh ministri i shendetesise eshte axhustator dhe gjithcka shkon mrekulli! ishallah ne Kanada vejne nai traktorist!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #33 : 20/04/08, 10:10 »
0

kam vendos une me u bo minister shendetesie ne kanada
Identifikuar
..--..--..
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2361

**************************************************

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #34 : 20/04/08, 10:10 »
0

kam vendos une me u bo minister shendetesie ne kanada
SQAROJE MIRE VENIMIN TAN SE HARROVE (VETEM PER GJININ FEMNORE) SE PA NGATRROHET E TE KEQKUPTON NAKUSH
Identifikuar
Mystica
üBeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #35 : 20/04/08, 12:12 »
0

U fol gjer e gjate per vetite "dobesuese" te ananasit.
Un di qe ananasi ndihmon shum ne tretje me te shpejte duke pershpejtuar keshtu punen  e metabolizmit .....po qe ketu e deri aty sa te thuash qe ai ndihmon ne dobesim apo si anticelulit nuk eshte  e vertet. Po qe keshtu , te gjith njerezit do ishin ne forme te mire fizike dhe obeziteti si nje semundje globale nuk do ekzistonte me, apo te tera femrat do rreshtnin se paturi kofshet , vithet, barkun, krahet te ngjashme "me lekuren e portokallit"
Dihet qe ananasi eshte 1 frut i pasur me Vitamin C por ka sasi te medha sheqeri.
Njeriu duhet ti haje te gjitha ushqimet por ne porcione te moderuara e duke ber  shoqerimin me aktivitet fizik.
Pastaj gjithsesi varet dhe nga organizmi i gjithsecilit.

Keto "efekte cudiberese", te me falni por jan shum pak kredibel.
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #36 : 20/04/08, 13:01 »
0

U fol gjer e gjate per vetite "dobesuese" te ananasit.
Un di qe ananasi ndihmon shum ne tretje me te shpejte duke pershpejtuar keshtu punen  e metabolizmit .....po qe ketu e deri aty sa te thuash qe ai ndihmon ne dobesim apo si anticelulit nuk eshte  e vertet. Po qe keshtu , te gjith njerezit do ishin ne forme te mire fizike dhe obeziteti si nje semundje globale nuk do ekzistonte me, apo te tera femrat do rreshtnin se paturi kofshet , vithet, barkun, krahet te ngjashme "me lekuren e portokallit"
Dihet qe ananasi eshte 1 frut i pasur me Vitamin C por ka sasi te medha sheqeri.
Njeriu duhet ti haje te gjitha ushqimet por ne porcione te moderuara e duke ber  shoqerimin me aktivitet fizik.
Pastaj gjithsesi varet dhe nga organizmi i gjithsecilit.

Keto "efekte cudiberese", te me falni por jan shum pak kredibel.
ananasi dobeson sigurisht por kur cdo gje eshte ne masen e duhur. njeriu dobesohet vetem kur harxhon kalorite qe merr + dicka plus nga trupi i tij pra kur ka raport te zhdrejte te kalorive te harxhuara me ato qe merr. te tjerat jane perralla komercialiste.
kur isha ne shkolle merrja ne dite deri ne 4500-5000  kalori ne dite ene nuk shtova asnje kile sepse harxhoja po aq bile disa raste edhe me shume. dhe skam patur ne ushqim asnje nga keto cudiberesit e dobesimit por mish me bollek yndyrna e te tjera.
trupi ka nevoje per te gjitha, rendesi ka te gjesh balancen e duhur dhe te levizesh. po ndejte ulur edhe uje te pish do shendoshesh.
Identifikuar
elbasanllija - ANTARE E SEKTIT TE DALLAVEREVE
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 5563


Shqiptare perjete!!!!!!!!!!

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #37 : 20/04/08, 13:01 »
0

kam vendos une me u bo minister shendetesie ne kanada

HO PRA MO SE TE PREMTOJ SE SDO TIA SHKUL ME FLOKET KUKULLES  Zgerdhihem
Identifikuar

ALBANIAN AND PROUD OF IT !
Mystica
üBeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #38 : 20/04/08, 13:01 »
0

U fol gjer e gjate per vetite "dobesuese" te ananasit.
Un di qe ananasi ndihmon shum ne tretje me te shpejte duke pershpejtuar keshtu punen  e metabolizmit .....po qe ketu e deri aty sa te thuash qe ai ndihmon ne dobesim apo si anticelulit nuk eshte  e vertet. Po qe keshtu , te gjith njerezit do ishin ne forme te mire fizike dhe obeziteti si nje semundje globale nuk do ekzistonte me, apo te tera femrat do rreshtnin se paturi kofshet , vithet, barkun, krahet te ngjashme "me lekuren e portokallit"
Dihet qe ananasi eshte 1 frut i pasur me Vitamin C por ka sasi te medha sheqeri.
Njeriu duhet ti haje te gjitha ushqimet por ne porcione te moderuara e duke ber  shoqerimin me aktivitet fizik.
Pastaj gjithsesi varet dhe nga organizmi i gjithsecilit.

Keto "efekte cudiberese", te me falni por jan shum pak kredibel.
ananasi dobeson sigurisht por kur cdo gje eshte ne masen e duhur. njeriu dobesohet vetem kur harxhon kalorite qe merr + dicka plus nga trupi i tij pra kur ka raport te zhdrejte te kalorive te harxhuara me ato qe merr. te tjerat jane perralla komercialiste.
kur isha ne shkolle merrja ne dite deri ne 4500-5000  kalori ne dite ene nuk shtova asnje kile sepse harxhoja po aq bile disa raste edhe me shume. dhe skam patur ne ushqim asnje nga keto cudiberesit e dobesimit por mish me bollek yndyrna e te tjera.
trupi ka nevoje per te gjitha, rendesi ka te gjesh balancen e duhur dhe te levizesh. po ndejte ulur edhe uje te pish do shendoshesh.

E drejte Kadrifusha. Por organizmi nga njeri tek tjetri ndryshon. Disa psh kan metabolizem te shpejte e djegin me kollaj Kcal, ndersa te tjere e kan te avashte dhe ndodh e kunderta.
Tek meshkujt dihet qe eshte me i shpejte se tek femrat. Femrat kan dhe sasi me te medha te indeve dhjamore. Prandaj dhe nevojat e kalorive ndermjet 2 sexeve ndryshojne.
Ananasi eshte 1 frut shum i mire dhe ndihmon personat qe duna te djegin me shum Kcal, po ashtu dhe Kiwi, apo dhe speci djeges.
Por dietologet dhe nutricionistet i kundershtojn keto teori dita dites.
Un per vete sic u shpreha dhe me pare nuk i besoj aspak dhe nuk me pelqen qe shum njerez te iludohen me keto pallavra e te arrijne gjer aty sa te nisin dieta strikte. Kam par shum shoqe te miat qe ca nuk pine per tu dobesuar por hicccc :-x . Lloj lloj ilacesh apo dhe nga ato cajrat kineze qe rrezik kush e di ku i marrin.
Njerezzzzzzzzzzzzzzzzzzz, hajini te gjithaaaaaaa por mos harroni LEVIZNI te ndenjurat sa me shum.
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #39 : 20/04/08, 13:01 »
0

U fol gjer e gjate per vetite "dobesuese" te ananasit.
Un di qe ananasi ndihmon shum ne tretje me te shpejte duke pershpejtuar keshtu punen  e metabolizmit .....po qe ketu e deri aty sa te thuash qe ai ndihmon ne dobesim apo si anticelulit nuk eshte  e vertet. Po qe keshtu , te gjith njerezit do ishin ne forme te mire fizike dhe obeziteti si nje semundje globale nuk do ekzistonte me, apo te tera femrat do rreshtnin se paturi kofshet , vithet, barkun, krahet te ngjashme "me lekuren e portokallit"
Dihet qe ananasi eshte 1 frut i pasur me Vitamin C por ka sasi te medha sheqeri.
Njeriu duhet ti haje te gjitha ushqimet por ne porcione te moderuara e duke ber  shoqerimin me aktivitet fizik.
Pastaj gjithsesi varet dhe nga organizmi i gjithsecilit.

Keto "efekte cudiberese", te me falni por jan shum pak kredibel.
ananasi dobeson sigurisht por kur cdo gje eshte ne masen e duhur. njeriu dobesohet vetem kur harxhon kalorite qe merr + dicka plus nga trupi i tij pra kur ka raport te zhdrejte te kalorive te harxhuara me ato qe merr. te tjerat jane perralla komercialiste.
kur isha ne shkolle merrja ne dite deri ne 4500-5000  kalori ne dite ene nuk shtova asnje kile sepse harxhoja po aq bile disa raste edhe me shume. dhe skam patur ne ushqim asnje nga keto cudiberesit e dobesimit por mish me bollek yndyrna e te tjera.
trupi ka nevoje per te gjitha, rendesi ka te gjesh balancen e duhur dhe te levizesh. po ndejte ulur edhe uje te pish do shendoshesh.

E drejte Kadrifusha. Por organizmi nga njeri tek tjetri ndryshon. Disa psh kan metabolizem te shpejte e djegin me kollaj Kcal, ndersa te tjere e kan te avashte dhe ndodh e kunderta.
Tek meshkujt dihet qe eshte me i shpejte se tek femrat. Femrat kan dhe sasi me te medha te indeve dhjamore. Prandaj dhe nevojat e kalorive ndermjet 2 sexeve ndryshojne.
Ananasi eshte 1 frut shum i mire dhe ndihmon personat qe duna te djegin me shum Kcal, po ashtu dhe Kiwi, apo dhe speci djeges.
Por dietologet dhe nutricionistet i kundershtojn keto teori dita dites.
Un per vete sic u shpreha dhe me pare nuk i besoj aspak dhe nuk me pelqen qe shum njerez te iludohen me keto pallavra e te arrijne gjer aty sa te nisin dieta strikte. Kam par shum shoqe te miat qe ca nuk pine per tu dobesuar por hicccc :-x . Lloj lloj ilacesh apo dhe nga ato cajrat kineze qe rrezik kush e di ku i marrin.
Njerezzzzzzzzzzzzzzzzzzz, hajini te gjithaaaaaaa por mos harroni LEVIZNI te ndenjurat sa me shum.
nuk eshte metabolizmi me i ngadalte i femrave eshte jeta me pak e bazuar ne veprimtarite fizike qe e ngadaleson metabolizmin. ai i shkrete acid eshte njelloj Buzeqesh Buzeqesh Buzeqesh Buzeqesh
Identifikuar
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #40 : 20/04/08, 13:01 »
0

kam vendos une me u bo minister shendetesie ne kanada


Besoj qe nuk mundesh me fillue as si pastrues i ahrive te farmave sepse te nevojitet leja per te bere punen. Ketu ne Kanada ka ligj ku edhe shtazet jan te mbrojtura.

Si duket, ketu ne temen qe e kam hapur Une, disa po mundohen ne menyra te ndryshme ta bejne te parandesishme - ta nenvlersojn!

Une kam sjell gjera te rendsishme per shendetin e njeriut - kjo eshte shkenca e vertet e medicines gje qe eshte  e panjohur per shumicen.nuk po mundohet njeri ta beje te parendesishme thjesht midis rreshtave i japim ndonje doze humori sa per te thyer monotonine. po te shikosh shkrimet e tjera jane serioze dhe ne perputhje me temen. cdo gje
Identifikuar
Mystica
üBeR aLLeS :D
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 7887


cogito, ergo sum

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #41 : 20/04/08, 13:01 »
0

Ahahhahhhhhhhahha, S@t , ti sa here qe shprehesh per te tjeret merr 1her per shembull veten me duket.
Identifikuar

~Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur~
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #42 : 20/04/08, 14:02 »
0

Ahahhahhhhhhhahha, S@t , ti sa here qe shprehesh per te tjeret merr 1her per shembull veten me duket.
yep  fshij citimet ti ate bej
citimet i fshiva une te tuat dhe te miat se ishim komplet jashte teme.
tani po i prish temen mjekimit po deshe hap temen tende tek te ndryshme ene me sulmo mua sa te duash
Identifikuar
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #43 : 10/05/08, 20:08 »
+1

Ky Gregory Delaney ka nai peng te madh si duket qe ofendon mjeket ne kete menyre! Mjekimi, te lutem editoji ato pjese shkrimesh ku ofendohen mjeket e arsimuar! kemi bere nje pakt qe te shpalosim njohurite tona jo duke sulmuar koleget! Bluzat e bardha kur nuk kane etike per njeri-tjetrin atehere vaj halli me pacientin! Shkel Syrin
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #44 : 11/05/08, 09:09 »
0

Kjo verjtje qendron sidomos kur e thote dikush qe urren shkollen! O zoti mjekimi, po cfaredo lloj shkolle te jete eshte disipline me vete! Disiplina duhet vleresuar!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
Master of Alternative Medicine
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 68

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #45 : 12/05/08, 15:03 »
0

A din kush te me tregoj si mund te c'regjistrohem nga ky forum i juaji?

Zoteri moderator Skuthi, Mos i nencmo njerezit qe mirren me mjeksi medicinale me baroja, sepse Ju nuk dini cka eshte Mjekimi natyral per arsye se ju kurr nuk keni mesuar per kete.


Une marr pjese edhe ne foruma te tjere shqiptar me vite dhe mund te them se ketu spo u dika kush cka eshte.
Identifikuar

Paraplegia, Quadriplegia-Tetraplegia
A doni te ngriteni ne kembet tuaja ne afat prej 6 - 12 javësh pa marr parasysh qe sa kohe jeni lenduar- paralizuar?
SUKSES TE GARANTUAR QE NE TRITMENIN-TERAPINE E PAR PERNDRYSHI NUK DO TE PAGUANI! - www.Mjekimi.com
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #46 : 12/05/08, 17:05 »
0

O zoti mjekimi, ce ke ket mani persekutimi?! Une nuk po nenvleftesoj njeri , perkundrazi po ju ndjek me endje, por thjesht ju keshillova qe mos te aludoni per mjekesine e mirefillte e aq me pak te ofendoni mjeket! Thjesht per etike! vazhdoni i dashur te jepni kontributin tuaj me dijet qe keni, por mos mallkoni apo sulmoni njeri! Kaq!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
Stari
Gango
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 4797

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #47 : 12/05/08, 17:05 »
0

Mjekimi.com


Erdhet per te dhene kontributin tuaj nga fusha juaj te "njohurise" per mjekesi bimore dhe duke dhene keshilla te ndryshme por duhet ta dini qe keni ndermarre pergjegjesi te larte  duke futur pergjegjesine dhe pjestareve te stafit Balkanweb  dhe per pasoje ju monitorojme shkrimet qe ju beni ne kete rubrike .   Cfar beni ju ne forume te ndryshme  ku jeni regjistruar eshte puna juaj.. Duhet te keni parasysh qe forumi ka per qellim diskutimin  dhe nese dikush ju kritikon ju nuk duhet ta ktheni ne personale por me argumenta duhet ta bindni .. 

Je te lire te vendosni, eshte zgjedhja juaj  te qendroni ose jo... 
Identifikuar

Miku i pabese i ngjet hijes qe zvarritet pas teje per deri sa ka diell . Miku i shtire eshte shume me  i rrezikshem se armiku me i eger.
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #48 : 12/05/08, 17:05 »
0

Mjeksia barishtare dhe bimet mjeksore jane shume te rendesishme dhe teper te dobishme per terapine e semundjeve te ndryshme! mjeksia ne pergjithesi eshte nje shkence e cila duhet ti sherbeje njerezimit! mjeku ne radhe te pare duhet te jete human dhe korrekt dhe mos te abuzoje me profesionin e tij! Mua disa here nga persona te ndryshem me kane ardhur mp me oferta te ndryshme pazaresh ne kurriz te pacienteve! Shyqyr Zotit bluzen e kam akoma te bardhe dhe faqen gjithashtu! Dikush ketu me propozonte deri ne 40% te fitimit per "kodoshllek" pacientesh! e pra zoterinj kete une e quaj matrapazllek!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
elbasanllija - ANTARE E SEKTIT TE DALLAVEREVE
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 5563


Shqiptare perjete!!!!!!!!!!

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #49 : 12/05/08, 17:05 »
0

 :o :o :o :o :o
Identifikuar

ALBANIAN AND PROUD OF IT !
Faqe: 1 [2] 3 4 5
  Printo  
 
Shko te: