Flokė tė gjatė? Bjeri shkurt !
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: Flokė tė gjatė? Bjeri shkurt !  (Lexuar 11597 here)
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« : 17/10/08, 16:04 »
0


Nuk ėshtė stina kur mund tė rrish me minuta tė tėra me ato pajisjet e nxehta tė flokėve nė dorė. Po si t’ia bėsh? Kėtu gjen disa ide qė tė realizosh shpejt njė model flokėsh, i cili ju bėn trendi dhe sensuale

Bishtaleca pėr tė rriturat

Ky lloj modeli – dy bishta poshtė kokės – i mban flokėt nė ditėt e nxehta tė verės larg fytyrės dhe ju jep pamjen seksi tė flokėve nė shpatulla. Dhe ju premtojmė se nuk do lodheni pėr t’i stiluar. Thjesht ndaji flokėt nė mes duke pėrdorur gishtat (krehri do ta bėnte shumė tė rregullt ndarjen) dhe lidh tė dyja anėt bisht nė qafė, duke i tėrhequr pak sipėr llastikut dhe ngacmoji me gishta bishtat pėr t’i shpupuritur.Topuzi i vajzave dembele

Topuzėt mund tė jenė modeli mė i “klikuar” i flokėve nė verė – janė plotėsisht chic dhe anti-vapė. Sigurisht qė ti di tashmė si t’i bėsh flokėt topuz: thjesht kap flokėt bisht pranė qafės, rrotulloje fort bishtin rreth vetes dhe fiksoje me ca karfica flokėsh (bonus: funksionon si me flokė tė lagur, dhe tė tharė). Kėtė stinė, pėrpiqu t’i zbukurosh flokėt me shkopinj qė shkėlqejnė ose vėr ndonjė rreth.

 

Flokė si valė deti

Sigurisht qė ėshtė e mėrzitshme t’i kapėsh ēdo ditė flokėt. Mbaji flokėt me valėzime tė mėdha, qė i bėjnė tė duken natyralė: pėrdor balsam pas shpėlarjes nė flokė tė butė (mė mirė po tė kesh qenė duke notuar nė det e t’i kesh me ujė tė kripur, se do t’ju shtonte njė efekt sexy) dhe rrotulloji nė dy topuzė tė mėdhenj, duke i kapur mbi kokė. Lėri tė thahen, ndėrkohė qė ti qėndron nė diell ose mbaji tė kapur gjatė natės, pastaj lėshoji. Lagėshtia do bėhet miku mė i mirė pėr volumin e flokėve!


Njė “bisht kali” mė femėror

Ti mund tė bėsh kėtė model flokėsh edhe pa pėrdorur shirit apo rreth flokėsh. Nė fakt, ti ndoshta e ke bėrė kėtė truk edhe nė fėmijėri – lidhi flokėt nė njė bisht tė vetėm, pastaj shto llastiqe flokėsh ēdo pesė centimetra pėrgjatė bishtit (ose pėr flokė mė tė shkurtėr, ēdo 2 centimetra). Ja dhe sekreti qė e bėn kėtė kapje flokėsh prej perėndeshe greke: tėrhiq lehtė flokėt midis dy llastiqeve pėr t’u dhėnė njė fryrje tė bukur.

Marre, Nga Revista Jeta!
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
red angel
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 1704


nje jet nje dashuri

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #1 : 07/11/08, 09:09 »
0

per mendim tim floku i gjate eshte gjithnje me treqes.  kete gusht i preva te shkurtura dhe mezi po pres te me riten prap  Merzitur( Merzitur( Merzitur( Merzitur(
Identifikuar

L\\\\\\\'amore non dą nulla fuorché sé stesso, e non coglie nulla se non da sé stesso. L\\\\\\\'amore non possiede, né vorrebbe essere posseduto poiché l\\\\\\\'amore basta all\\\\\\\'amore.
Sweetness
Lady
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 4823


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #2 : 07/11/08, 15:03 »
0

Padyshim qė flokėt e gjatė janė mė tėrheqės.  ;Shkel Syrin

Red Angel mos qaj mi se rriten shpejt flokėt  :-D
Identifikuar

Kodi:
* Mos dashuro atė qė ėshtė perfekt, por bėje perfekt atė qė do *
!dea
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2423

Respekt: +1

Profili
« Pergjigju #3 : 07/11/08, 22:10 »
0

sado te gjate ti kesh floket kur shef dike me floke me te gjate se te tute kthen koken per ta pare serish kurse floket e shkurter kur i shfef te pelqejne po ama koken pas se kthen (:
Identifikuar

one word frees us of all the weight and pain in life,that ward is LOVE
dj diamant
Vizitor
« Pergjigju #4 : 20/11/08, 13:01 »
0

Bjeri shkurt sic thote dhe tema, futi nje te rrujtme dilni qeros, zene se ju kan thirr per zbor mi gra :p
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #5 : 25/12/08, 10:10 »
0

Shyqyr une nuk vuaj per floke, me jane rritur per marshallah! Gjuha
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
bubi kacurel
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2921


Respekt: -4

Profili
« Pergjigju #6 : 25/12/08, 11:11 »
0

Floke te gjate mendje e shkurter. :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh
Identifikuar

la tua vita puo cambiare in un istante
quell\\'istante puo durare tutta la vita
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #7 : 25/12/08, 12:12 »
0

 :Buzeqesh :Buzeqesh :Buzeqesh
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: