Poezi per te qesh!
Faqe: 1 [2]
  Printo  
Autor Tema: Poezi per te qesh!  (Lexuar 109311 here)
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #25 : 14/06/07, 09:09 »
0

Kur i she vogel qejf e kishe,
kur u martove prape e shtove,
u plake e dore nuk hoqe,
guret e varrit t'u befshin k**e!
« Ndryshimi I Fundit: 14/06/07, 12:12 nga Tironce Babe » Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
۩۞۩
Moderator/e Global/e
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 8164


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #26 : 31/10/07, 11:11 »
0

te dija gongje por me dole zhapik jonxhe  Shkel Syrin
Identifikuar

ik bo cicin
D.S.
KUMBAR
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 16718


Jemi tre: Une, TI dhe NE!!!

Respekt: +15

Profili
« Pergjigju #27 : 31/10/07, 13:01 »
0

Celi molla
celi ftoi,
neper fusha leeeh langoi,
kooperativiste moj,
sa te dashuroj!
Identifikuar

Cfare do te behem ne te ardhmen? Ish i dashuri yt!!!
۩۞۩
Moderator/e Global/e
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 8164


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #28 : 31/10/07, 13:01 »
0

Identifikuar

ik bo cicin
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #29 : 02/11/07, 15:03 »
0

Te takova ty me mall
te pashe nje pucerr ne balle
sa u gezova me rob shpie
thashe se ishte pucerr dashurie

Si gjithmone mi preve emocionet
pucrren e kishe nga menstruacionet.


( Hahahahahahahahahaha )! Kjo ishte e modhe fare Zgerdhihem Gjuha
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #30 : 02/11/07, 15:03 »
0

Qysh at dite qe t'pashe te plehnat
Sa ne zemer me ke hi
Bashke me shoqe mblidhje letra
Thashe me vete, je per shpi...

--------------------------------------

Gushekuqe bukuroshe,
c'me leviz qoshe me qoshe
sa te dua moj kokeboshe
paske qene komplet palloshe...

--------------------------------------

Nje lule nje dite keputa,
petalet nje nga nje nga nje numerova
me do, s'me do pyeta veten
Por asnje gje nuk kuptova

E nxehur nga dashuria per ty
te tjera lule fillova te kepus
Vec kur pashe gishtat me gjak
kuptova qe ishte Kaktus! Zgerdhihem ( HAHAHAHAHAHAAH )
:-*
Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #31 : 21/12/07, 14:02 »
0

Ne nje are ne nje lendine
te pashe tek beje pipine
u zgjata me pa ne cik mo mire
po su duk gjo ishte erresire

Nga turpi shpejt e shpejt nxitove
nga hutimi patallonat hap harrove
u munova prap me pa
jo mer vlla su dukte gja

nen hijen e limonit
ti hajshe kajsia
katunari lalit
per ty ka me vdek ija

rruges kur kalojshe
gjith serbes serbes
gomari merte vrull
si me qen mecedez

kur shkonim me lope
kapur dore per dore
zemra ime shkriej
tamon si akullore

kalun i vit
kalun dy vjet
un po pres
e ti po pret

i dite mo sdurova
afer tu afrova
turp mo nuk pata
troc ta kerkova

ti embel me shikove
i trrullos e me habi
hape gojen ene fole
Ca osht sexi oj ti??
Identifikuar
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #32 : 21/12/07, 14:02 »
0

MEMEDHEU.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ME IKEN PER LESH KOKA.

KU KAM DASHUR MEM E AT.
KU TE GRIJNE FAJDET, PARATE.

KU KAM FIS E KU KAM FARE.
KU S'KA DRITA POR PISHTARE.

KU TE MBYT PLUHURI TALLASHI.
KU KERCET E PRET KALLASHI.

KU KA DIAMANT E AR.
KU S'GJEN UJE PER TU LARE.

KU KA PLEHRA TOGJE -TOGJE.
DHE QINDRA PARTI PER L****.

MEMEDHE, ESHTE NJE COPE TOKE.
QE TE BEN ME DHIMBJE KOKE.

KU PO SHEMBEN KOMBINATE.
DHE HAJDUTET NGRENE PALLATE.

KU BEN LIGJIN KONTRABANDA.
DHE NJE POLITIKAN KA 10 BODYGUARDA.

KU PO SHITEN ME DOLLARE.
VARRET E GJYSHERVE TE PARE.

KU KA RRUGE E TROTUARE.
JO PER NJEREZ PO PER GOMARE.

KU PIPINE E BEN NE BREKE.
SE ME SHUMICE GABI I SHETE.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ASNJERI, SHQIP S'KUPTOKA.

KU BEJNE C'MOS SHESIN DHE DHEMBET.
VEC TU IKIN NGA SYTE KEMBET.

KU BEJNE PARADA BUKURIE.
VAJZA TE C'DO KATEGORIE.

KU DHE DJEMTE KONKUROJNE.
''MISS ALBANIAN'' TE FITOJNE.

KU NJE MISS, PRISH VIRGJERINE.
VEC TE BDERROJE NENSHTETESINE.

MEMEDHE, QUHET KY VEND.
QE KA DEPUTETE ME MEND.

QE PERLESHEN E BERTASIN.
DHE SE DINE AS VETE SE C'FLASIN.

KU KA LIGJE EDHE REND.
VEC PER FORME JO ME GJITHEMEND.

KU POLICET JANE TRUTHARE.
DHE S'KANE PATENTE AS PER GOMARE.

KU MBI PRONEN QE ME LA IM AT.
PA LEJE ESHTE NGRITUR NJE PALLAT.

E TANI PUNOJ SI *******AT.
NE PRONAT E NJE GREKU PLAK.

KU PER KUNJ TJETRI TE ZHVESH.
DHE POLICI RRI E QESH.

KU TE TREDHIN DUKE QARE.
SIC TREDHIN GOMERIN ME DARE.

DHE KU TUA DISH PER NDER.
QE TE VENE TRITOL NE DER.

KU RROJ ME GAZ E ME SHPRESE.
QE TE GDHIHEM GJALLE NE MENGJESE.

KU BLIHET BUKA VERESI.
DHE MIJERA FAMILJE PE SHTEPI.

KU NJE VRASES A GOMAR.
KA ME VLERE, SE NJE PUSHTETAR.

KU NGROH VEZE REVOLUCIONI.
ME DIPLLOME PROSTITUCIONI.

KU NE MUAJ MERR 100-MIJE LEKE.
DHE S'BLEN DOT AS NJE PALE BREKE.

MEMEDHE, ESHTE SHQIPERIA.
KU SE PYT NENEN E BIJA.

KU SHUME PREMTIME BEN PARTIA.
DHE VEC SHTOHET VARFERIA.

KU GJITHCKA LIND NGA ASGJEJA.
KU TE MERR SHPIRTIN TVSH-ja.

KU S'TA MBAN TE SHKOSH NE GJYKATE.
SE TE GRIJNE TE BEJNE SALLATE.

KU KRIMINELI QE S'ARRESTOHET.
ME BURG TE PERJETSHEM DENOHET.

DHE AI QE ESHTE NE QELI.
NGA SJELLJA E MIRE, FITON LIRI.

KU TE RJEPIN SI GJEL DETI.
MIRE HAJDUTET, PO DHE SHTETI.

KU DOKTORET JANE KASAPE.
PO S'PATE LEKE TE THERIN PRAPE.

KU NE SPITAL, S'KA NARKOZE.
DHE KUR PJERDHIN, NXJERRIN BLOZE.

KU KANDIDOJNE EDHE GRATE.
PER NJE POST NE ADMINISRATE.

MILITANT, ISH SEKRETAR.
PER KOLLTUK NE VIJE TE PARE.

KU PER DJATHE, E HAN SAPUNIN.
DHE TE PAFAJSHMIT, I RRASIN HUNIN.

KU JANE RRUGET GROPA-GROPA.
DHE TA LENE MAKINEN PA RROTA.

MEMEDHE, ESHTE DHE MILIONI.
BENCI, VILA E TELEFONI.

FEMRAT, WISKY, REHATIA.
VEC PER ATO QE I KA XHAN PARTIA.

KU KE FRIKE TE ECESH NATEN.
SE PADASHJE, ZEN PUSETEN.

KU KENGETARI VJEDH MUZIKA.
DHE DHJETET POLICI NGA FRIKA.

KU REGJISORI NXJERR NE SKENA.
VAKJZA, NE MBATHJE E SUTJENA.

KU NE MBREMJE THONE MIREMENGJESE.
KU VENDI ESHTE MBUSHUR ME KINEZE.

MEMEDHE, ESHTE DHE VATANI.
KU KULLOT BAGETINE COBANI.

KU NUK MUNGOJNE QEVERITE.
QE NDERROHEN PER C'DO VIT.

KU C'DO SEANCE NE PARLAMENT.
LEHIN DEPUTETET SI QENTE.

KU NJEREZIT, TERHEQIN KARROCA.
KU KA FRIKE TE DALE JASHTE GOCA.

KU POLICI S'KA PISTOLETE.
DHE HAJDURI HEDH SHURREN PERPJETE.

KU NGROHET MILETI NEN DIELL.
SE S'KA ENERGJI PER KALORIFERE.

KU PER TE HYRE NE UNIVERSITET.
S'TE DUHET TRURI, PO PATE LEKE.

KU NE DISKO, PUB E BARE.
NUK SHEH FEMER PA CIGARE.

KU KA BINGO E LOJRA FATI.
INTERNET E DHOME CHATI.

KU USHTRIA NUK TE MBRON.
POR PO QE FEMER, TE PERDHUNON.

KU NE GAZETA, ZOTERON POLITIKA.
DHE USHTRIA LUFTON ME THIKA.

KU NISEN NJEREZIT PER JASHTE SHTETIT.
DHE PERFUNDOJNE NE FUND TE DETIT.

KU NE MATERNITET, LINDIN FEMINE.
DHE NENAT MARRIN ARRATINE.

MEMEDHE PRA, ESHTE GJITHCKAJA.
KUR NUK TE MUNGON PARAJA.

KKA XHAMIJA EDHE EDHE KISHA.
KU NDESHET NANO DHE BERISHA.

KU NE KISHE PREDIKON HOXHA.
DHE TJETRI PO MBYTET NGA BORXHA.

KU IKIN NE SHTEPI PUBLIKE.
DHE PERSONAT NE KARRIKE.

KU S'DEL DOT NE PAZAR.
SE TE SHESIN PER GOMAR.

KU S'TA HEQ KUSH LITARIN PREJ FYTIT.
KU SE MERR VESH I PARI TE DYTIN.

MEMEDHE, ESHTE KY DHE.
KU FEMIJET PA SHKOLLE I LE.

KU MESUESI SHKUMES S'KA.
DHE NXENESIT QESHIN HAHAHA.

KU NE SHKOLLE PERDORET DROGA.
DHE DREJTORIT I NGRIHET RROGA.

KU PER PLEQTE, QE KANE TENSIONIN.
SHTETI IU NDERPRET PENSIONIN.

KU ATIJ QE ESHTE FUKARA.
SHTETI I THOTE: TI RRI MOS HA.

KU VJEDHEN E SHITEN ME LEKE NDIHMAT.
QE KANE ARDHUR PER JETIMAT.

KU TE ZHVESHIN NE MES TE QYTETIT.
PERPARA ZYRES SE DEPUTETIT.

KU NE SHKALLET E PALLATIT TE KULTURES.
TJETRI HEQ BREKET, E IA KEPUT SHURRES.

KU PRESIN BURRAT TEK USHTARI.
QE TE VIJE TI MARRE PRONARI.

KU NENA, PER TE RRITUR FEMINE.
E SHET NDERIN PER 20-MIJE.

KU NUK KA NGA T'IA MBAJE MILETI.
I BIEN KOKES PREJ SIKLETI.

KU KERKON, E S'TE JAPIN PUNE.
PO TE TRAJTOJNE ME DHUNE.

KU POLITIKANET VETEM LLAPIN.
DHE PREMTIME TE KOTA JAPIN.

MEMEDHE, ESHTE FORMULA E PUNES.
KU GJITHKUJT I KA ARDHUR NE MAJE TE HUNES.

MEMEDHE, ESHTE FUKARALLIKU.
QE TE C'DO GJE E BEN HORRLLIKU...
Identifikuar
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #33 : 21/12/07, 14:02 »
0

Elegji cajupiane (vetem per humor)

Elegji cajupiane

Ne c'vend kemi lere Krenare dhe te dh...?
Ne Shqiperi!!!
Ku te hedhin me shume balte, dhe fajdet ti grijne parate?
Ne Shqiperi!!!
Ku jetojme aq te gezuar, xhepat bosh,deren blinduar?
Ne Shqiperi!!!
Ku ka baker,krom dhe ar po s'ka uj'as per tu lar'?
Ne Shqiperi!!!
Ku ka vlere me shume gomari, se shkencetari apo shkrimtari?
Ne Shqiperi!!!
Ku i veshin ne koke corapet dhe kallaci i lan hesapet?
Ne Shqiperi!!!
Ku ka "rend", "paqe", "qetesi" ku ujku per ujkun eshte njeri?
Ne Shqiperi!!!
Ku pelcet, kercet dyfeku, Ku pa djerse fitohet leku,
Ku hedh valle serbi e greku?
Ne Shqiperi!!!
Ku s'punojne hic kombinatet, Ku hajdutet po ngrene pallatet?
Ne Shqiperi!!!
Ku spiuni ben transparentin, Ku vampiret perbejn' Parlamentin?
Ne Shqiperi!!!
Ku t'a vrasin Deputetin, Ku s'e p...Presidentin?
Ne Shqiperi!!!
Ku Qeveria ben Nastradinin, Ku sigurimi t"vjedh persekutimin?
Ne Shqiperi!!!
Ku Qeveria punon me banda, Ku na mban gjalle vec kontrabanda?
Ne Shqiperi!!!
Ku vishet gjithe populli "me trim" i botes
Me tesha t'vdekunish te gjith'Europes?
Ne Shqiperi!!!
Identifikuar
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #34 : 21/12/07, 14:02 »
0

Fli, e dashur, fli, ndersa dielli ledhaton me rrezet e tij agimin,
Fli, e dashur, fli, ndersa pellumbat e ndrojtur fillojne fluturimin,
Fli, e dashur, fli, ndersa vesa e mengjesit rreshqet neper lulet qe lulezojne,
Fli, e dashur, fli, se gomari qe shkon per te punuar jam gjithmone une.
Identifikuar
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #35 : 21/12/07, 15:03 »
0

Ne ate feste kishte burra te fuqishem dhe te pasur, or ti me shikoje mua,
Ne ate feste kishte burra te bukur dhe te pashem, por ti me shikoje mua,
Ne ate feste kishte te rinj te shkathet dhe elegante por ti me shikoje mua,
Ja dhj... racen, nje here qe me bie nje femer yll ne dore, eshte miope!
Identifikuar
Sat.
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 923


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #36 : 12/02/08, 14:02 »
0

Poezi nga krahinat...

Vlore
Kemi brigjet plot me skafe
turist' plot nga gjithe bota
det si yni s'ka Evropa
lum si ne qe na ka Vlora.

Mirdite
Kena pula qe hane gur
kena shkrepa me ba mur
kena pisha me ba drite
lum per na qe rrim' n'Mirdite.

Sarande
Kemi Jonin per tu lare
prane Greqise per pazar
shtepi bosh e me verande
lum si ne per k'te Sarande.

Shkodra
Kena Bunen e Liqenin
kem' Rozafen dhe humorin
kem' gjakmarrjet e shoqnine
s'ka si Shkodra per Shqipnine.

Korca
Kemi fjalet, pastertine
nikoqire e besimtare
arsimdashes e shtegtare
Korca jone nuk ke te share.

Tirana
Kemi Dajtin edhe Lanen
Parlament , aeroportin
njerez plot ,pluhur e zhurme
o Tiron te duam shume.

Durresi
Kemi portin me te madh
kemi plazhe te pamate
korridorin tete, si dhe autostrade
Durrsi i refugjatve e Teutes me varke.

Gjirokastra
Kemi keshtjellen, shtepite muze
ish- udheheqsin, te madhin Kadare
konsullaten, tregtare me shumice
Gjirokaster guri, kursen pa teprice.

Fieri
Kemi fushat myzeqare
kemi Benz-a kemi pare
bejm' kanabis e duhan
Fieri yne qe je me nam."
Identifikuar
Sat.
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 923


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #37 : 12/02/08, 14:02 »
0

E Etura


E vogel ishje
Te flsije akoma nuk dije
Por fjalen e pare ama, l*qe therite


Dhe kur u rrite l*qe me l*qe brrodhe
Te gjitha l*qet ne ato ane i provove
Por prap u pendove
Te tjera kerkove...


Kaluan dite, kaluan vite
Dhe kur u plake moi e marrosur
Dore prape se prape nuk hoqe
Pleqte i q*je, djemurine rehat nuk e lije


Dhe nje here kur nje djale tu afrua
"Nene, a do ndihme te tha"?
Por ti ja ktheve:
"Jo nuk dua ndihme, por hajde e q*m"


Dhe kur vdiqe nje amanet e le:
"Te vari kur te me hidhni nje dore dhe
l*qet mi lini si lule permbi dhe"
Identifikuar
Sat.
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 923


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #38 : 12/02/08, 14:02 »
0


qe kur tpashe te koshi plehnave
un me ty rash ne dashni
po kur tpash ty mledh kanoce
thosh ti qeke goce per shpi
Identifikuar
Sat.
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 923


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #39 : 12/02/08, 14:02 »
0

11 Vjecari Catist

"Chat-ist i vogėl jam
operatorėt frik s'i kam
10 marr ne mėsime
babin peshkatar e kam
mami shet fruta perime.

Me shoket on- line
bėjm' gallat pėrdit
t'u u sha me fjalė
mė keq se sa fėmitė.

Shoqet i kam t'mira:
ca jan' t'bukra kinge
e ca jan' shėmtira
disa shtirren t'zgjuta
dhe te fusin kunja
po un kam qen' portier
dhe nuk pys pėr bomba.

Rroft interneti
se na qiti m'drit
shėroi edhe gjyshin
qė s'shifte ka syt.

Nė shtėpine tonė
e kena bo me listė
n'orėn 5 tė mjesit
nizet kompjuteri shpisė.

I pari ėshtė babi
qe rri lexo lajme
po jan me figura
e me teta te zhveshme
se i pash i ditė
ke vrima e derws
dhe ai po thoshte:
"Ene kėto rruspie
te lejn pa menje !"

Pastaj futet gjyshi
qe kliko ke bursa
se lek ka investu
do me i shtu me tepwr
se Sudja i pat mor ne brekt!!!
Gjyshin e kam trim
futet dhe n chat
me emrin "i bukri"
i hodhi ne tok grat.

Pastaj gjyshja vje,
futet ne dhom
i rras gjyshit shpulla
se ngeli nė chat
me robt tu u zon
e na flliqi fare
ktė' mhallen ton.

Ka ora 7 mami vje me vrap
kliko te horoskopi
me pa a o' me fat
pastaj shko ke ca
faqe kot m koti
me lule e lajna,
ku shesin rroba t'vdekmish,
bizhuteri gabi
dhe receta supash
me lwkure arabi.

Masanej m'syn gjyshja,
po mu nuk me lejn,
m bojn gati shpejt
e me nisin n'shkoll.
Gjyshja shko ke lojnat,
kazinot, bixhozi
se luhen pa pare
dhe fito dollar.
U bo nja 2 vjet
qe lu pa pushu
po gjo i mu*
ajo s'ka fitu
se i bojn me hile
- me thot ajo mu.

Deri n'orn 1
n'rrojn venet me gjyshin
karrigen ngroft e majn
deri sa vje klyshi,
- kshu m'qujn ato mu.

Pėr 5 minuta drek haj un'
i laj durt shpejt
me uj, pa sapun
shkoj dhe puth gjyshin
dhe i them t'u ju lut
venin te ma lshoj
se kam rradhn un'.
Ai m shikon dhe thot me prti:
"H mor kopil a u ktheve ti?
'ne kaq shpejt sot
apo i le or't e funit
pr me ardh n shpi?!?"
Jo mr - i them una
- kisha 6 or
dhe mezi kam ardh
se po bie ne bor !!!
Hmm ,- thot gjyshi
dhe shkon n dritare,
kur born shikon
ai habitet fare.
Bre, bre- thot' edhe kokėn tund
- dikur binte me flok
tani e hedhin kshtu me 1 cop,
po si nuk e pash fare,
po kur ra ne tok ?!?
Po kshtu ėshtė kur rri aty
ulur mbi ekran e merresh me lop !!!
- ja pret gjyshja teksa gjelln bn.

Me vrap ne karrige
shkoj e ulem un'
me miun e vogėl
klikoj tek chat-i, ose atia,
si i thot' pėr shkurt ajo teze Xhevrija.
Dhe futem ke Dhoma Shqipria
pickoj nja 2 goca
e shkruj zhgarravina,
ngacmoj Lozonjaren se ajo lu me mu
e shtyj katunaren se ajo do pak dru
i boj filma Lolitas
se ajo m'do shum' mu
kujto se jam i mir,
20 vjeē djal' me pasuni e vetur
ne kup pėr tu pir.

Ene kshu me rrena
kam zon 2 dashnore:
njėra quhet Djella tjetra Salvatore.
E para ėshtė stiliste, e dyta piktore,
thon jan' simpatike
po m'duken konviktore,
m'thon se jan puntore,
sidomos me goj, qndisje e pun' dorė.
Po gjyshi m'ka thon:
femnave naze mos u boj
se t'gjitha jon t'veanta
asnji nuk o isoj !

Dhe ort kalojn'
prindrit ne shpi vijn',
mami thesin e lakrave ke dera e hedh
shtrihet ne divan
se o bo telef.
Babi vje m von
sjell 5 a 6 peshq
duket shumė i lodhur
me flokt si dreq.
E plas muhabeti, lesh politike
Fillojn' t'shamet keq
fluturojn' jastikt,
po un rri ke dhoma e myllem me cels
Kompjuterin s'e lėshoj deri nesėr n'mjes!!!"
Identifikuar
Sat.
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 923


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #40 : 12/02/08, 14:02 »
0

Ty po tė drejtohem,vajzė moj syzeze
me do a sme do,kjo ėshtė hipoteze 

Pamja jote e ėmbėl,posi teoreme
kur te shoh pėrpara,sikur zgjidh probleme 

Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilon 

Supet delikate,pika infenksioni
qafa si cilinder,koka si trung koni 


hunda si segment,posi reze drite
veshet simetrike balli si orbite 

Buzet si elips,mjekra si kupole
sytė si dy vatra,vetull parabole 

Cmi ke ndare aq bukur floket si spirale
oj tu thafte dora si me simetrale 

reze rezatojne syt e tu te qeta
njeri reze alfa,tjetri reze beta 

pėr ty psheretimat qe dalin rethore
hapen vale-vale si rathe bashkqendrore 

unė e ti njė thyese lidhur ne njė bosht
ti numerusi sipėr,unė emerusi poshtė

po s'tė bėra jetėn diell si pranvera
cvite me janė taksur mi shumezofte zerua

dashurisė pėr ty mos ti shuhet vapa
ēdo fjale qe tė thuash do ta fus ne kllapa 

dhe oh si do ritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore mot fuqi kubike

bukuria jote bukuri limit
mi perndau mende gjer ne infinit. 

me tretė formule,me shkrive te gjallė
si njė copez akull ne plus njeqind shkalle

folme shpirti im,shpirt ne maximum'
se pa ty skam gjume as ne minimum!
Identifikuar
Sat.
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 923


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #41 : 12/02/08, 14:02 »
0

1,2,3 ,1,2,3 policia ėshtė me ne.

1,2,3 ,1,2,3 policia ėshtė me ne
1,2,3,1,2,3 prova
Ndofta jam ai qe sjam
Ndofta sjam ai qe jam
Kur jam unė s'ka njeri
Dua unė pa je dhe ti
S'desha unė tė mori lumi
Djali sa u ngrit nga gjumi
Babi tha s'tė kam dėgjuar
Kurrė duke recituar
Pashė njė mace qė po pi
Qumėsht brenda nė kusi
Mace s'ka dhe smund tė ket
Derisa sdua unė vetė
Oh, Oh kush mė erdhi muve
Oh, oh kush mė erdhi muve
Oh, oh kush mė erdhi muve
Oh, oh kush mė erdhi muve

Unė nuk pyes pėr semafor
Se babin e kam doktor
1,2,3,1,2,3 policia ėshtė me ne
Ec pėrpara t'cafsha ballin
Me sqepar ta hapsha varrin
Ec pėrpara mos ki frik
I ke brekėt me llastik
Frynte era nga pėrjashta
Frynte perdet e mėndafsha
Ec pėrpara more m*t   [pėrmirėsoje fjalorin!]
se tė mbron kjo kushtetut
Ec pėrpara more mi
se nesėr kemi miting
Ja ke, ja ke, ja ke fut kot plako
Ja ke, ja ke, ja ke fut kot plako
Oh, Oh kush mė erdhi muve
Oh, oh kush mė erdhi muve
Oh, oh kush mė erdhi muve
Identifikuar
Sat.
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 923


Don"t believe the truth

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #42 : 12/02/08, 14:02 »
0

Pėr here tė parė ne chat

Pėr here tė parė ne chat kur shkova
nja dy ore u mendova
me iku truni tu mendu
ca pseudonimi me vu
E kėshtu filloi chati
nicku i parė ishte "veshgjati"
Mbas pak e pash se sme shkon
e nderrova e vuna "hason"
Po dhe hason kur e vuna me ecte muhabeti vetėm me ēuna
me iku truni duke menu s`dija ca nicku me vu
Kohe te gjatė ne chat qendrova
njemije emra i nderrova
dhe njė ditė shum u mendova
veten time keshillova:
A more Altin te rafte pika
kėtu ecka vetėm romatika
Thashe se mos mė shkon ky niku
e vuna Altin_Romantiku
Pata shans mbas nja nji ore
ne chat zuna njė dashnore
nicku i saj ishte Lule_Bore
Po jo nuk me pėlqeu fare
kishte qenė njė katunare
s`dinte tjetėr vetėm njė e dy
me sill njė fotografi
Hajt mo thash po i bėj qejfin
ka njerėz qe pėr dashuri vdesin
jo si unė qe pėr pune njė ore e zuna gocen dashnore.
Pėr sanim shkova ne librari
se nuk kisha scanner ne shpi
Fotografite i skanova
edhe goces ja dėrgova
Po me vonė me zu belaja
Gocen e zuni sevdaja
Donte te me bante pėr vete
po si ju thashė nuk me pelqente
AA po se harrova tju them
Unė ne Londer kam zon ven
Ajo mua me mashtroj
Me tha se rrinte ne velipoj
Po foton kur e pa
nderroj mendje dhe mė tha
Altin do tė te them diēka:
Rreth e rreth ma rretullonte
nė fund tha ne Londer jetonte.
Si gjithmonė pėr kontaktim
ajo kishte e-maili-in tim
Po me vonė se cme ngaterronte
donte te me telefonte
Hajt thash prapė po bėj njė gabim
dhe ja dhashe numrin tim
Mu duk vetja krejt rrote
se ishte muhabet kot
Me kėtė peshk u merzita
dhe kompjuterin e fika
Nga qe ishte kohe e mirė
dola n`ballkon me pi i birre
Sa dola tek dera e ballkonit
me ra zilja e telefonit
Edhe e keni parasysh
e hapa dhe fola anglisht
Hello!!!
s`foli
who is this?
Thash do jetė ndonjė psikopat
se ishte dhe numer privat
Alo!
kishte qenė ajo
He,, mė tha,, ckemi mirė
mu bo drita errėsirė
mu duk vetja ne shkretetire
Thashe ta plas telefonin ne toke
vete kam faj me ra ne kokė
Mirė... i thashė...ti ca bone
mu duk shpia kasaphone
Kshu filloi muhabeti
qe nuk kishte pikė lezeti
I thashė jam tek ca shokė
se me iku petlla e s`flisja dot
Hey!! i thash Bertita!!!
me more me vonė kur te shkoj ke shpia
Telefonin e fika
mu rikthye sėrish drita
E mbylla numrin e vjetėr
shkova e bleva njė tjetėr
Thashe nga sot mos paca fat
ky do jetė numer privat
dhe ne chat kur te shkoj
nickun thashė do ta nderroj
Po mendohesha si ta vej
E vuna "kiss_of_the_day"
Nga ajo ditė ne chat lash nom
u bo chati kasaphone
Tė gjitha gocat me flisnin mu
mė thonin: Hi, How are you?
Shumė idjot rrinin duke share
tregonin veten katunare
Operatoret o bone xheloz
se u njofta si tip serioz
Nuk kishin ca me thonė
po pėrditė ma bėnin ban
Njė ditė I had a fight
Me njė "Kiss_of _the_night"
Kur e pane se sdu me ik
me vun ne auto kick
Thashe ne chat nuk rrihet ma
po nuk kisha ca me bo
Nderrova nickun se u bo nomi
dhe e vuna prap "hasoni"
Njė ditė me ftoi njėra
mė tha hajde tek #tirana
Aty gjeta njė pesė vete
tu bo i dor muhabet
nuk kaloi as njė ore
me vunen operator
Mbas ca kohėsh e hapen thesin
ma hoqen mua accessin
Ai ishte chat gomistash
stafi i tije ishte staf sexsistash
Pėr arsye personale
mu desh me thonė ca fjale banale
Nga ky chat mu desh me ik
se me vune auto-kick
Njė amoxil kishte gjithandej access
pėr #albanialove me bėri njė ftese
Aty un u bėra Aop
edhe shum shpejt Sop
pėr shans te keq me kan keq sot....
Founder ishte njė djal shkodran
emrin nuk jam duke e thonė
Ai mu duk djal trim
se kishte nickun si grushtin tim
Aty qendrova pėr kohe te gjatė
me te gjithė tu bo gallate
Unė studjoj pėr aplikim
por vdes poer programim
njė ditė pėr gallate
ndertova njė voice chat
Aty njofta njė goce
pėr muhabet ishte bombe
Si shoqe mendova ta respektoj
dhe mendova ta takoj
Tė dy kishim njė mendim
kėshtu qe lame njė takim
U takuam pimė njė birre
prapė mu duk goce e mirė
Njė ditė nderrova mendim
se me bėri njė provokim
Kshtu sme kishte bo vaki
SI me qen ne polici
Kur e pa se nuk ishte si ajo mendonte
e la s'po me provokonte
Pra ēdo gjė ka te ngjare
kur iku me futi njė te share
Po ajo nuk e mendoj
se unė do ta kuptoj
Unė asaj nuk i flas mo
sikur nga qielli te kėtė ra
Dhe ti goce mos mendo
se kshu shoqnije gjen kudo
(ėshtė e vėrtetė apo jo)
Tani me ėshtė bėrė zakon
dashnoret i bėj koleksjon
I marr tė gjitha pėrdore
momentalisht kam katėr dashnore
Ca me thonė se je rob zoti
ca te tjera me thėrrasin d[]ggy
Kjo pra ėshtė historia ime
me te drjta dhe gabime
gjithashtu me shumė shkurtime
Me duket se po nderroj
dashnoret shpesh si takoj
Shkoll, Pune edhe ke shpia
me duket se mė ka zon dashnia
Menjen ma ka marr maria.
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #43 : 22/04/08, 11:11 »
0

sekretaxhije e madhe paske qene
kur lajshe rrobat me legen
kur fshije qurret me menge
dhe kur kendoje kenge

e mua fshehurazi me shikoje
e asgje nuk me thoje
dhe une asgje nuk dija
sado qe shkoja dhe vija

perse valle nuk ma the
perse moj e uruar
mjafton vetem te thoshe
zinxhirin hapur ke harruar Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha Gjuha

Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #44 : 26/04/08, 09:09 »
0

KUNDERPERGJIGJE SHQIPTARE NDAJ USHTAREVE GREKE

GREK USHTAR KOKEGORICE EC ME PUTH NE PRAPANICE
> >>c`jane ata ne ate breg
> >>o bo bo c`qenkan greke
> >>kujdes njerez mos ju kapin
> >>se pastaj te rruajne ******
> >>
> >>ra nje shi e vendin lau
> >>c`pati greku qe na shau?!...
> >>kerkon te na uli pjacen
> >>Grek,o Grek te dhjefsha rracen!...
> >>
> >>mu tek kryqi kur u lute
> >>pandehe se na e fute
> >>o haleja e halese
> >>i paturp e i pabese.
> >>
> >>ca ushtare kur po kendonin
> >>ne orgazem po kalonin
> >>kur shanin turq e shiptare
> >>s`di pse ndiheshin krenare
> >>
> >>dhe i donit zorret tona
> >>per oshkure e per pantallona
> >>pse keshtu o cipeplasur
> >>shume urrejtje paske pasur?!...
> >>
> >>me ngadale e me avash
> >>sa te behet keci dash
> >>je i lutur te na hash
> >>cfare prodhon zorra e trashe!...
> >>
> >>o surrati me mballoma
> >>nuk i nxjerr dot zorret tona
> >>ndaj rri urte ne ate prak
> >>se ka bere Cecua bicak
> >>
> >>po neve jemi ktu
> >>me te vjeter dhe nga ju
> >>dhe se cajme ****** hic
> >>kur na shan nje palo p...
> >>
> >>Grek o grek o kryehorr
> >>e ndjen veten superior
> >>ke harruar historine
> >>Vangjel Zhapen dhe Aline!...
> >>
> >>kishte Zhapa ne oborr
> >>njemije greker sherbetore
> >>kish Aliu ne Janine
> >>fronin dhe Vasiliqine
> >>
> >>kapedanet shqiptare
> >>me flori dyfeket lare
> >>vec me kenget e dyfekut
> >>pavaresine i sollen grekut!...
> >>
> >>lih or lih duke kenduar
> >>po historia eshte shkruar
> >>vule e bardhe mbi te zeze
> >>qe nga Vjosa ne Preveze
> >>
> >>se neve jemi ketu
> >>me te vjeter dhe nga ju
> >>ndaj mos lihni,hingellini
> >>se ca borxhe na i kini
> >>
> >>historia e vertete
> >>s`eshte vetem dhjetet vjete
> >>qe erdhem aty tek ju
> >>se ca halle kish ketu!...
> >>
> >>po hallet tona do treten
> >>vec kujtimet do te mbeten
> >>po dhe ne ,o grek,dikur
> >>te dhame buke ,te dhame grure!
> >>2
> >>ndryshe flet e ndryshe ben
> >>Kali i Trojes u be Qen
> >>Qen-zagar,perjashta dhembet
> >>te ha e te nduk nga kembet
> >>
> >>vete na ngave,nuk te ngame
> >>pisllekun te gjithe e pame
> >>te pergjigjem o Andard
> >>me monedhe te barabarte...
> >>
> >>provoje more hale
> >>dac me turkun,dac me ne
> >>provoje o putane
> >>te lesh breket kesaj ane!...
> >>
> >>para se te nisim grushtin
> >>mos harroni 2Gushtin
> >>hengret hu e prape s`u ngopet
> >>perpara ju vume si lopet!
> >>
> >>ne vertete jemi te ngurte
> >>po nuk jemi aq te urte
> >>dime te shajme o mavije
> >>eshe me liber shtepie
> >>
> >>morali yt smund te ngjallet
> >>kur me kenge Andardi tallet
> >>me turkun e Shqiperine
> >>qe te mundin me peshtyme
> >>
> >>se ne jemi te sprovuar
> >>historia na ka shkruar
> >>kur skishim buke mor ***
> >>hanim zjarr edhe barut!...
> >>
> >>na ngave ndaj dhe te ngame
> >>keshtu ditem,keshtu thame
> >>grek-ushtar kokegorice
> >>ec na puth ne prapanice!...
> >>
> >>grek-ushtari kokethumbi
> >>fjala vret me keq se plumbi
> >>serish reston do ta marresh
> >>po kjo s`eshte pune ushtaresh
> >>
> >>(per mbyllje)
> >>c`jane ata qe shkojne larte
> >>obobo qenkan andarte
> >>i jane sulur shqiptarit
> >>qe t`i hane majen e .....
Identifikuar
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #45 : 26/04/08, 09:09 »
0

Grek, o turpi i Evropės!

Nga Arben Duka

Nuk e di mirė historinė

Ndaj dhe ja fut kuturu

Kur qe Zhapa nė Athinė

Shėrbėtorėt ishit ju.Vangjeli me Konstandinė

Dhe nuk kish Ballkani tjetėr

Kishin pėr t`u larė kėmbėt

Plot 100 grekėr.Pra tani e kupton vetė

E kupton, more mafie

Kush kish manto vėrtetė

Dhe kush kish lėkurė dhie.Harrove Pasha Alinė

Atė kokė kryeneēe

Qė kishte Vasiliqinė

Vajzėn greke 20 vjeēe.Tetėdhjetė vjeē ishte Alia

Po me Vasilinė djalė

Kemi dyfeqe tė forta

Si nė sup e si nė shalė.Ti nuk e njeh historinė

Ndaj dhe ja fut kuturu

Asnjėherė, nė jet`tė jetėve

Pasha grek s`pati kėtu.Pashallėku i Janinės

Pashati s`ia pushonte kėngėt

Dhe ju grekėrit krenarė

Aliut i puthnit kėmbėt.Dhe tė bindur porsi lopėt

Ju " Shqiponja ", ju " petritė "

Ishit gati t`i dhuronit

Tė gjitha Vasiliqitė…Ndaj, o grek, surrat i pjerdhur

Mos e merr me tė vėrvitur

Nga Aliu e pėrpara

Jemi mbi juve tė hipur.Ndaj o grek, o grek i pjerdhur,

Nė pabesi i kalitur,

Kur na shkrove palo kėngėn

Kėto gjėra s`i ke ditur!...S`diskutohet, je shkėrdhatė,

Gjersa si shkėrdhatė shan,

Po dhe ne s`e hamė thatė

Po tė morėm nė nishan.Se kemi gjuhė me ngjyra,

Mė me ngjyrė se e grekut,

Po tė zu ajo si zgjyra

A tė keqen e dyfekut !...Kemi gjuhė tė ylbertė,

Mund tė shajmė nė 100 breza,

Po s`e bėjmė se jini vetė

Mė e zezė se e zeza !...Po s`e bėjmė, o pallosh

Sepse s`ju lė dot pa brekė

Dhe tė zezės s`ke ē`ti shtosh

Veē ndonjė duzinė me grekė.Po ju jini pederastė

Ndaj dhe kot i mbani brekėt

Kėshtu ju thotė njė pellazg

Qė ish shumė mė parė nga grekėt…Po ju jini pederastė,

Hapini kėmbėt si direkėt,

Kėtė e thotė njė Ilir

Qė ishte mė parė nga grekėt...Pra, dėgjo e dėgjo mirė,

O surrat me mballoma,

Gjysma e tokave ku rron

Kanė qenė sarajet tona...Ėshtė shkruar e do shkruhet

Nė tė bardhė e nė tė zezė

Ėshtė e gjitha Shqipėri

Qė nga Vjosa nė Prevezė!...Nė vėrtet mbajmė erė

Mbajmė erė, o turi qėn

Po mbajmė njė erė malesh

Jo si ty m.. e llagėm…!Gjykimi t`u errėsua

Ti je kafshė e s`ke gjykim

Ndaj dhe sorollop e sua

Nuk ka mėnd sa k… im.Mos u prish e mos u nxi

Me atė palo fytyrė,

Se nga ty, o i ri

Dhe k…. flet mė mirė!....Kujt i plas se je racist

Ti bythėshpuari me nam

Pėr krenarinė kombėtare

Njėqind herė mė shumė jam.Kush pjerdh pėr racizmin tėnd

Tash qė bota ėshtė globale

Po ti s`i di kėto gjėra

Nuk i di se je njė hale.Nė gjithė botėn qarkullojnė

Njerėzit, idetė edhe vlerat

Po ti s`i di kėto gjėra

Se je rritur me derrat.Emigrantėt do tė kthehen

Njė ditė kėtu me tė gjitha

Se pėr ju, o pederastė

Se pėr ju s`iu plasi b...!...Tash e mbylla ta hap prapė

Kėsaj radhe, o i zi,

Ta dish s`tė urrej aspak,

Mė vjen vetėm neveri!...Me vjen vetėm neveri,

Natyrisht dhe pakėz frikė,

Sepse rrojnė nė Greqi

Njerėz prehistorikė.Njerėz prehistorikė

Nė kufi i kemi ne,

Ndaj, o grek, ta them pa frikė

Tė dhjefsha mu nė BE!...Ti je turpi i Europės

Ti je turp, more spathato

Tė dhjefsha mu nė BE

Natyrisht dhe mu nė NATO!...Tė dhjes BE e NATO

Dhe ty legen i sėmurė

Kur kanė njė si ty brėnda

Nuk dua tė futem kurrė.Nuk dua tė futem kurrė

Nuk kam ē`tė bėj nė nevojtore

Nuk dua tė futem kurrė

Se matet me dy peshore.Jam krenar qė jam shqiptar

Nip i Gentit dhe Teutės

Kam lindur nga barku i pushkės

Dhe nga teli i lahutės.Jam krenar qė jam shqiptar

Dhe pse te greku jam shėtitės

Kam lindur nga vesė e lules

Kam lindur nga vezė e dritės.Thonė i shari tė shan,

Ndaj vazhdoni tė shani,

Po si s`ju vjen turp, o katran

Pėr kryqin qė simbol mbani.
Identifikuar
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« Pergjigju #46 : 10/01/09, 15:03 »
0

ike moj shejtane
e si katunar ne bageti me le
ti me nji bmw te bardhe
e un me nji cop gomare

e kur benzina te mbaron
me vrap ke un fluturon
me prek, me puth, me ndez
e kuleten krejt ma zhvesh

njiheresh tre duhan me ndez
nji ne goj, nji ne hund e nji vesh
gjith fshatin e bon mjegull
sa poplli ka humb e kafshet kan ngecur

kur ti blen nji fund
zemra e gezuar me kercen
se ma ble te shkurten
e paret mi kursen

vazhdojeni.... se s'mundem me


Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
joni2008
Mbret (Hajn) Zemrash
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 54


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #47 : 11/01/09, 08:08 »
0

Nje Politike

Jan mbledh burrat ne BE
Kosove teshtat po dojn me ja pre
Po nuk e lam askend me lu me neve
Se jemi te bite e atyre qe i preve.

Oj Kosov oj nene a po e sheh ti
Qe Ban Ki Muni llugav do me te shti
Nuk po e din aj qe na nuk e lam qashtu
Se per me hjek ne jemi mesu.

Tash edhe Kushneri po na ban dredhi
Po i fton Shqiptaret pikat mi pranu
Po a e di more Kushner qe Kosova nane
Per kete pavarsi shume trima ka dhan

Mos hrroni edhe ju o kongresmen
Se Kosova tash ka Parlament
E une i shkreti jam shume tu shpresu
Qe Qeverija jone pikat mos mi pranu

Se ne baft mi pranu Pikat e Ban ki Majmunit
Ka me na hanger dreqi kem me met ne funf te pusit
Mos e leni Kosoven kurr ma ner Serbi
Se deshmoret e kombit prej liste kan me na fshi

Nuk kemi ne vend me as ne ahiret
Nese Kosoven ton nuk e ruajm si shtet
Po ju lus edhe nihere o ju politikaj
Mos u tutni per poste se historis i jepni vaj

Mos ta shkruajm Historin prap me lote
Po Kosoves nan na ti dalim zot
Ta mbrojme at nga Evropa lavire
Mos ti lam ata te na bejne sehire....
Identifikuar

\"Life moves pretty fast. If you don\'t stop and look around once in a while, you could miss it\"
joni2008
Mbret (Hajn) Zemrash
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 54


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #48 : 11/01/09, 08:08 »
0

Jungjate jeta moj shqiptari
shikoni veten ku keni mberri.

Dikush thumbit, dikush patkoit
per inat t'vet i bjen baloit.

Shahen,rrehen, pispillosen
nder ahengje fort krekosen.

Rrahin gjoksin per trimeri
neper ndeja e mbledhi.

Fjale te medha na servojne
per mos pune tjeret akuzojne.

Ne forume, revista e gazeta
shahemi me fjale te nxehta.

Ulemi o vellezer e flasim shtruar
se nuk eshte film i vizatuar.

Se kjo kohe po iken e nuk pret
duhet sadopak ndergjegja te na vret.
Identifikuar

\"Life moves pretty fast. If you don\'t stop and look around once in a while, you could miss it\"
ULTIMO_84
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 66


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #49 : 11/06/09, 23:11 »
0

      @VAJZAT@
ti moj vaze prit nje minut,
mos kujto se jam hajdut,
vllan e kam skafist,
vet punoj gjepist,
kam nje vile me tre kate,
rreth e rrotull plot pallate,
un kam nje limozin,
po skam lek ti hedh benxin,
qafsha ty jam djale i vetem,
ne mos besosh pyt vellan tjeter,
o zemer,o yll i botes,
kur te kujtoj ty,
harroj ti hedh bar lopes,
un per ty thaj detet,
e shembe boten bej lemsh planetet,
un per ty shkaterroj orbiten,
per mbi te gjitha ta thaj piten,
un per ty bej gjithcka,
mbi te gjitha un bera shaka.
 
@edi ultimo shk@
Identifikuar

step by step

perse te mos fol
Faqe: 1 [2]
  Printo  
 
Shko te: