Bashkjetesa Fetare !!!
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: Bashkjetesa Fetare !!!  (Lexuar 10361 here)
Friendly-Boy
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2215


jeta eshte luft...luftoje

Respekt: 0

Profili
« : 24/04/09, 12:12 »
0

A eshte plotesisht respektim i bindjes personale fetare toleranca qe egziston ne SHQIPERI apo eshte indiferenc kjo harmoni fetare pra qe s me intereson shum se ku beson dikush?? Mendoni se si rielloj e ketj indiferencizmi egziston ajo harmoni fetare apo eshte harmoni e mirfillt??
Identifikuar
kadrifusha
Vizitor
« Pergjigju #1 : 24/04/09, 19:07 »
0

indiference per mendimin tim
Identifikuar
visi09
Administrator
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 4898


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Respekt: +23

Profili WWW
« Pergjigju #2 : 30/05/09, 10:10 »
0

ne shqipri ka nje bashkjetes fetare shum te mirmritur dhe shum njerzore

sidomos ne shkoder shoh nje rrespekt makisimal ndaj ketij kumuniteti dhe ac me teper jan fejuar dhe martuar me njeri tjetrin kjo tregon rrespekt maksimal
Identifikuar

Respektoi njerėzit kur tė jesh duke u ngjitur... pasi mund t'i takosh ata pėrsėri kur tė zbresėsh...!
Friendly-Boy
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2215


jeta eshte luft...luftoje

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #3 : 30/05/09, 21:09 »
0

pertel ketij respekti fetar mua me duket se feja e shqiprarit eshte humanizmi por dhe nji far indiference sic e pohoj ne apjen e temes.
Identifikuar
kondrapedal pa frena
Zoti pėr tė gjithė. Secili pėr vete.
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2520


Kaloi dhe kjo natė,tu bo gallatė

Respekt: -122

Profili
« Pergjigju #4 : 30/05/09, 22:10 »
0

Me shume jane agnistis njerezit,        kush tia mbushi mendjen.
Identifikuar

http://i319.photobucket.com/albums/mm445/POSEY_DION/gardenfairy.jpg
Te degjuarit eshte nje politese qe nje njeri i zgjuar i ben shpesh nje budallai, por qe ky i fundit nuk ia kthen asnjehere.

Me mire te rrosh nje dite dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa nje jete i roberuar dhe si nje DELE. MUSOLIN
bert
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 1474


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #5 : 30/05/09, 22:10 »
0

sna duhet fare feja. kemi probleme me madhore per te zgjidhur. akoma territor tonin nen okupim
Identifikuar
Friendly-Boy
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2215


jeta eshte luft...luftoje

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #6 : 31/05/09, 16:04 »
0

sna duhet fare feja. kemi probleme me madhore per te zgjidhur. akoma territor tonin nen okupim
po po kemi prebleme por dhe feja eshte nji pjes e jetes...pra nga komenti yte kuptoj se indiferenca mbizotron dhe perben ate te ashtequajtur harmoni fetare.
Identifikuar
profesori
Moderator Chat-i
Anetar/e
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 293

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #7 : 07/06/09, 17:05 »
0

sna duhet fare feja. kemi probleme me madhore per te zgjidhur. akoma territor tonin nen okupim
po po kemi prebleme por dhe feja eshte nji pjes e jetes...pra nga komenti yte kuptoj se indiferenca mbizotron dhe perben ate te ashtequajtur harmoni fetare.

     indiferenca nuk ka te beje fare me harmonine fetare,qe per mua eshte harmoni dhe jo e "ashtuquajtur harmoni".ka nje sere faktoresh qe ndikojne ne kete problem ,qe duhet te analizohen me qetesi e saktesi,pa u shkeputur nga shtrati ku fete ne shqiperi ,zhvillohen e kane aktivitetin e tyre.
Identifikuar
bert
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 1474


Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #8 : 07/06/09, 18:06 »
0

profesori is right. feja kurre sduhet te ndaje shqiptaret.jemi shqipetare dhe feja nuk na hyn fare ne pune
Identifikuar
kondrapedal pa frena
Zoti pėr tė gjithė. Secili pėr vete.
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2520


Kaloi dhe kjo natė,tu bo gallatė

Respekt: -122

Profili
« Pergjigju #9 : 08/06/09, 00:12 »
0

Identifikuar

http://i319.photobucket.com/albums/mm445/POSEY_DION/gardenfairy.jpg
Te degjuarit eshte nje politese qe nje njeri i zgjuar i ben shpesh nje budallai, por qe ky i fundit nuk ia kthen asnjehere.

Me mire te rrosh nje dite dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa nje jete i roberuar dhe si nje DELE. MUSOLIN
Friendly-Boy
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2215


jeta eshte luft...luftoje

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #10 : 08/06/09, 19:07 »
0

sna duhet fare feja. kemi probleme me madhore per te zgjidhur. akoma territor tonin nen okupim
po po kemi prebleme por dhe feja eshte nji pjes e jetes...pra nga komenti yte kuptoj se indiferenca mbizotron dhe perben ate te ashtequajtur harmoni fetare.

     indiferenca nuk ka te beje fare me harmonine fetare,qe per mua eshte harmoni dhe jo e "ashtuquajtur harmoni".ka nje sere faktoresh qe ndikojne ne kete problem ,qe duhet te analizohen me qetesi e saktesi,pa u shkeputur nga shtrati ku fete ne shqiperi ,zhvillohen e kane aktivitetin e tyre.
mua me duken se faktet qe jan me japin pershtypjen e nji indiference...
Identifikuar
Friendly-Boy
Gjysem BalkanWebs
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2215


jeta eshte luft...luftoje

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #11 : 08/06/09, 19:07 »
0


  Wrong mik
Identifikuar
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: