Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


Apple iOS 11 dhe watchOS vijnë më 19 shtator (FOTO)

Apple iOS 11 dhe watchOS

Apple prezantoi iOS 11, qershorin që shkoi dhe siç pritej do të lëshojë atë një javë e gjysmë pas shfaqjes së pajisjeve të reja iPhone, 19 shtator.

Përdoruesit e iPhone dhe iPad do të kenë një pamje të ridizajnuar me një qendër të re kontrolli të përshtatshëm, Siri më të mirë, modalitetet e Live Photo dhe shumë më tepër se kaq.

iPad nga Apple po bëhet shumë më i mirë me iOS 11. Procesi i iPad Pro më në fund do të marrë shumëfishimin e vërtetë dhe mbështetjen më të madhe të aplikacionit Split View. Aplikacioni i ri i skedarëve lejon ndarjen e vërtetë të skedarëve midis aplikacioneve. Drag and drop është po ashtu në dispozicion, më në fund.

gsmarena_004

Gjithashtu risia në tabletët iPad Pro është dock i ri, që vepron dhe duket ashtu si në macOS dhe është në dispozicion në çdo aplikacion dhe çdo ekran, shkruan tg.

Duke folur për macOS – High Sierra do të dalë në publik më 25 shtator.

gsmarena_005

WatchOS 4 gjithashtu do të debutojë më 19 shtator me disa karakteristika të reja shëndetësore dhe palestër. Apple Watch do të monitorojë normën tuaj të zemrës në atë që Apple e quan Apple Heart Study dhe do të sinjalizojë për ndonjë parregullsi. Apple shpreson se kjo veçori do të jetë në gjendje të ndihmojë në identifikimin e sëmundjeve të zemrës në të ardhmen.