Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Rama e shkarkoi Tahirin për shkak të rivalitetit me Veliajn? Si përgjigjet kryebashkiaku i Tiranës

veliaj-tahiri-2_0

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i ftuar sot në emisionin “Opinion” në TV Klan, hodhi poshtë zërat për një rivalitet të mundshëm me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Kur u pyet nga gazetari Blendi Fevziu se nëse kryeministri Rama e shkarkoi Tahiri për shkak të rivalitetit që kishte me Veliajn, kryebashkiaku i Tiranës e mohoi duke thënë se vlerësonte në maksimum punën e ish-ministrit.

“S’është aspak e vërtetë. Tahiri ka bërë nje pune te shkelqyer si minister i Brendshem, sot Shqiperia ka rend dhe shtet, dhe besoj qe bashke me Tahirin kemi nje barre te madhe per t’i sjelle nje fitore spektakolare PS ne Tirane. Do maksimizojme forcat per te punuar qe Tirana realisht te na jape nje mbeshtetje” tha Veliaj.

 (e.f/BalkanWeb)


Komente ( 5 )

 • Veliaj peruron shkollen kongresi i lushnjes dhe thote: ne ne bashki kemi punen me te lehte, se po nuk u shtruan pllakat mire apo po nuk u mboll nje peme mire e bejme prape!!!
  pune e madhe se abuzojne me lektet e djerses se taksave te popullit dhe nuk bejne asgje tjeter por japin tendera me shume te ster medha.
  do falimentoka bashkia nga bursat per nxenesit me 10 PAPAPAPA po vete prindrt e paguajne. mos ki merak se nuk eshte sistemi dhe niveli arsimit der ne ate pike + qe falimenton me TENDER

 • Ky shitesi i fiqve ku mi gjen ca fjale shqip te tipit “maksimizojme”
  E degjeneruan shqipen

 • Mese e sakte pssi erjon velia eshte pusht i soorosit dhe i organizates te shpallur terroriste gulen.
  Tirana kundra ejon k……es.
  NJE NGA SHKAQET ME TE MEDHAJA TE LARGİMİT.

 • U

  Lules së çadrës i kruhet sumatriçja me kallom Saliu ?