Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Horoskopi për ditën e sotme, 9 maj 2017

horoskop

Dashi

Keni një këndvështrim të idealizuar të raportit në çift. Por kujdes: duke zgjedhur një dashuri të pamundur, mund të harroni gjërat e bukura që keni pranë vetes. Do të keni shumë ide pjellore, madje edhe aftësinë praktike për t’i zbatuar ato.

Demi

Një projekt i çuar përpara me zgjuarsi do të japë rezultatin e pritur. Nuk ju mbetet veçse të vazhdoni përpara me personat që keni zgjedhur në veprimtarinë e ndërmarrë. Ditën e sotme bëni gjithçka që të mos lëndoni ata persona që i doni vërtet.

Binjakët

Fronti i dashurisë, me Venusin armiqësor, do të jetë pak i dobësuar. Shumë mendime, shumë ftohtësi, shumë vetëkontroll, shumë të larguar. Nëse do të arrini të ndërthurni fantazinë me sensin praktik, do të arrini një qëllim që ia keni vënë syrin shumë kohë përpara.

Gaforrja

Me Plutonin dashamirës dhe ogurmirë, nuk është më koha t’i lini gjërat për më vonë. Shikoni thellë brenda vetes dhe përballuni me sqarimet e nevojshme me partnerin. Dëshira juaj për të jetuar i lirë do të gjejë mbështetje te një mik i dashur.

Luani

Qëndroni afër një bashkëpunëtori që ka zakon të flasë pak si shumë. Ka rrezik që të përhapë fjalë jo shumë të mira për ju. Mund t’i kërkoni këshillë kujt të doni, po mos lejoni të ndikoheni për zgjedhje që kanë të bëjnë me fushën e dashurisë.

Virgjëresha

Jupiteri në qiellin tuaj u buzëqesh Hënës dhe Diellit. Sot do të jeni optimistë dhe do t’ia dilni të merrni çdo gjë që doni me angazhim minimal. Potenciali krijues është në nivelet më të larta.

Peshorja

Ditën e sotme mos kërkoni zgjidhjen më të thjeshtë për t’jua bërë punën më të lehtë. Kështu rrezikoni të mbeteni pa gjë! Mos e ekzagjeroni me kritika, nëse një koleg nuk ka qenë në lartësinë e duhur, por më mirë të përpiqeni për ta ndihmuar.

Akrepi

Dëshira për të përfituar nga mundësitë e mira të dhuruara nga Mërkuri dhe Venusi, që i buzëqeshin Hënës, do të bëjë që projektet tuaja të dalin me sukses. Prandaj jepini punës. Sot do të jeni në humor të mirë, do të keni dëshirë të qëndroni afër dhe të ndihmoni njerëzit.

Shigjetari

Me Plutonin kundër mund t’ju hyjnë dyshimet dhe druajtja për të hyrë në lojë. Mos kini frikë të ndiqni rrugën që ju thotë zemra. Vazhdoni ta mbani nën kontroll bilancin tuaj ekonomik. Priten shpenzime, madje edhe të papritura.

Bricjapi

Gjatë ditës, në punë do t’ju kërkohet të bëni një sakrificë të vogël që nuk do ta prisni me buzëqeshje. Duroni! Ndërkaq Urani mik është gjithmonë i vëmendshëm për t’ju shpëtuar nga çdo pengesë që ju del gjatë punës. Do të arrini të shënoni suksese.

Ujori

Planetët kërkojnë të krijojë dyshime për gjëra për të cilat jeni të sigurt, por nuk do t’ia dalin. Do të reagoni me vendosmëri gjatë një momenti pasigurie. Do të tundoheni t’i tërhiqni përsëri vëmendjen një personi, por do të hiqni dorë për shkak të sedrës.

Peshqit

Nëse arrini ta kapni në ajër mundësinë, do të keni fatin të punoni krah për krah me persona të një niveli të lartë, nga të cilët mund të mësoni shumë. Mos harroni ata që ju kanë treguar dashuri, për të ndjekur ëndrrat e lavdisë.


Komente ( 1 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .