Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha sot se Beogradi ka një pasqyrë mbi vrasjen e udhëheqësit të Iniciativës Qytetare “Liri, Demokraci dhe Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviç, por se duhet të pritet konfirmimi i informacionit, raporton Anadolu Agency. “Kemi një imazh, por nuk do të flasë asgjë zyrtarisht, të presim,...

Zëvendës Kryeministri serb dhe Ministri i Jashtëm, Ivica Daçic po vazhdon vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas “Lutjeve të Mëngjesit’, ku ka pasur takime të rëndësishme me zyrtarët amerikan. Kryediplomati serb pohoi se kishte një takim jashtëzakonisht të mirë me Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Rex Tillerson. “Ne...

ATHINË– Komisioneri europian për çështjet e migracionit, Dimitris Avramopoulos mohoi sot çdo përfshirje në një rast të dyshuar korrupsioni që shënjestron grupin farmaceutik zviceran “Novartis” në Greqi, duke denoncuar rastin si një ‘’makinacion’’. “Kjo çështje nuk më prek në asnjë rast’’, u shpreh Avramopoulos gjatë një konference shtypi në...

SERBI-Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka shfrytëzuar vizitën në Amerikë për ta ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e shtetit serb për Kosovën. Ministri serb deklaroi se dy shtetet duhet të synojnë përmirësimin e marrëdhënieve, por që ka theksuar se Serbia nuk do ta njohë Kosovën, transmeton lajmi.net. Sipas...

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela kërkon dëmshpërblim prej gjysmë milion euro nga dhunuesit që e rrahën në Kuvend natën e 27 prillit, transmeton Zhurnal. Avokati i tij, Abedin Abduli, sot në Gjykatën Penale kërkoi 30 milion denarë, gjegjësisht 500 mijë euro për harxhimet e shërimit të Selës,...

Greqia hodhi sot në treg bono thesari, me afat shtatëvjeçar maturimi, për herë të parë që prej 2010-ës, për të përgatitur rikthimin e saj në tregje, parashikuar në muajin gusht, theksoi Ministria greke e Financave. Operacioni, parashikuar më herët, por pezulluar për shkak të turbulencave që kanë prekur bursat...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.