Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Mediu takon Sekretarin e Shtetit në SHBA: Situata në Shqipëri e papranueshme

16298890_1184138528370908_6205253302507829245_n

TIRANE– Kreu i Partisë Republikane ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me Sekretarin e ri Amerikan të Shtetit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Rex Tillerson. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Mediu thotë se njohu Sekretarin Amerikan të Shtetit me situatën në Shqipëri që sipas tij është e papranueshme.

Statusi i plotë i Mediut në Facebook:

Te dashur miq.
Sot pata kenaqesine gjate mëngjesit te lutjeve, te kisha një bisede me Sekretarin e ri te Shtetit Rex Tillerson.
Mbasi e urova për detyrën e re vura ne dukje se gjithë shqiptaret pa dallim janë pro amerikane dhe mirënjohës për atë çka bere Amerika, për njohjen e shtetit shqiptar, pavaresine e Kosoves dhe anëtarësimin e Shqipërisë ne NATO.
Po ashtu ngrita shqetësimin për situatat ne Ballkan, rishfaqjen e konflikteve me baze etnike te qëllimshme.
Situata ne Shqipëri vura ne dukje është bere e papranueshme për shkak te krimit te organizuar trafiqeve dhe pamundësisë për te garantuar zgjedhje te lira dhe te ndershme.

(d.d/BalkanWeb)


Komente ( 16 )

 • Ti hani ….n Mediut , o komunista o sorosista, o te degjeneruar te gjenerates Ramiste. Ma hengret mun ,vajtet per lesh.

 • Ky budalli ka vrar me dhjetra njerez te pafajshem ,e tani e mbron Amerika. O njerez ta dini qe keto vende si amerika e te lindja po bejne nje operacion ne Balkan,Afrike,Turqi per ti mbajtur nen kontroll ,thone reforma reforma ose shqiperia eshte shume keq si dhe thoni populli populluli po asnje problem nuk zgjidhni.Terhiqni vemendje nga perpara dhe bashkpuntori terrorristi feto fut thiken nga pas e ne se kuptojme.
  O shqiptare Turqia kete e ka ndalur,po ne çpo presim?

 • Po që vrave 26 persona të pafajshëm për të siguruar municion për vendet e Lindjes së Mesme i the?

 • A i the diçka për Gërdecin….

 • Medi Gerdeci qe pasi vrau 26 shqiptar qenka sulur ne aksion per te demtuar interesat e kombit shqiptar ne rapport me Ameriken!

 • Te lumte o djali i myzeqes, na ndrite faqen je i pari qe takohesh ne nje ” takim zyrtar” me sekretarin e shtetit.( mbrapa kurrizit eshte dhe sekretaria e sekretarit qe mban shenime kur flet fatja jone per bandat dhe krimin)

 • sekretar leshi … ben foto me nje palaco vrases te 26 jeteve te gerdecit.
  oooo LU Lu…po ketij kur do ja heqesh te drejten e vizes

 • Kur Ben selfie KM Ska gje, kur bejne opozitaret eshte mekat. Bodrumaxhinjte e dhendrrit te ish-hetuesit jane ne “grahmen” e fundit e sdo kene me mundesi te shajne opoziten se do vajtojne ikjen per lesh

 • Po kjo kinezja i bie te jete sekretaria e Partise Republikane

 • Or Mediu …rrote k… a e din secretari historine e Gradecit ,,
  Po do ta mesoje rri pa merak,!! ka…..

 • sa e mire per nje xhiro ajo kinezja mbrapa ketyre ne foto

 • si nuk keni turp me keq se kalamaj,hajde bejm selfie se me shohin shqiptaret dhe..kujt i plasi per ty,vini ne siklet dhe burra shteti kot pa qene nevoja selfie selfie…bla bla njerez pa cipe,nuk fitohet pushteti me selfie

 • Opaa iku Lu-ja, bashke me te edhe Edvini i Sorosit.

 • I paske zene prit kur po shkonte ne banje, dhe ke bere 1 selfie si vajzat adoleshente me yjet e rokut, se per te folur ta harrosh qe i ke folur, thjesht i je lutur per nje foto.

 • ela

  o zot ky person akoma seshte fut ne burg,drog ne itali,vrasje gerdeci, hajdut me cizme, dhe jetoka p[er qejf ne shba