Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari

Presidenti Ilir Meta: Ju tregoj ëndrrën time në vitet ’80, doja të bëhesha…

RTFGBV

TIRANE– Me rastin e 20 vjetorit të emisionit ‘Opinion’, Blendi Fevziu ka pasur të ftuar presidentin e vendit, Ilir Meta. Ai ka folur për jetën e tij si dhe karrierën politike. Presidenti tha se para viteve 1990 ka pasur ëndërr të bëhej pedagog në fakultetin e Ekonomisë.

“Unë kam pasur ëndërr të bëhesha pedagog në fakultetin e Ekonomisë dhe kjo ishte maksimumi për të ëndërruar në fund të viteve 1980”- tha Meta.

Ndër të tjera Presidenti i vendit u shpreh se në vitet 1990 ka dashur të largohet jashtë Shqipërisë.

“Një shoku im kishte hyrë në ambasadën gjermane dhe unë doja të largohesha bashkë me të. Por kjo nuk ndodhi dhe unë mbeta këtu”- tha Meta.

(d.d/BalkanWeb)


Komente ( 4 )

 • Do me thene do ishe nje mashtrus me diplome se te gjithe e dime cfare ekonmie kishim dhe cfare do mesonje studentet vetem me hipokrizi
  Por mos u merzit se damari i pedagogut socialist te sherbehu ne politike dhe ske nevoje per diplome
  Shqiperi moj Shqiperi kurre ske qene zonje e radhe dhe kure ske per te qene me kete popull qe ke

 • Rrote cari mbete o i gjore.
  Fshatar

 • Fatkeqesisht qe mbete ketu mes nesh. Nje hajdut me cizme si pune jote ne nje vend demokratik duhet te ishte ne burg! Mjere Shqiperia, kretar shteti ai qe u kap md bllok ne dore!

 • Kush patI B…hyri perpara date 2 Korrik … Kurse ky i ra me mire me Krraben…! Perjetesisht…te gjithe keta lepires skane lene pa Share njeri tjetrin per Akuza te vjedhjes dhe me ne fund puthen buzr ne buze me Njerin tjetrin..
  Na e shpifet dhe e moret ne qafe nje Popull te tere…Zoti Ju denofte dhe Ju dhente dhimbjen me te madhe qe se keni perjetuar..
  HAMIN..