Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Punësimet nepotike në administratë, Rama pohon për herë të parë: S’kam thënë që PS është ujë i kulluar

rama me rakipin te paekspozuarit

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë sonte në emisionin “Të paekspozuarit” në News24 edhe për akuzat e LSI-së për punësimet nepotike në Sarandë e Delvinë.

Pas ritransmetimit të deklaratës së deputetes së LSI-së Kejdi Mehmetaj Rama theksoi se ky është një sistem që duhet shkallmuar dhe se PS nuk është ujë i kulluar, por se kontaminohet nga ky sistem.

“Ky është një sistem që duhet shkallmuar dhe në këtë sistem nuk kam thënë kurrë dhe do isha joparimor nëse do thosha që PS është ujë i kulluar që po e turbulojnë këto partitë e tjera. Ajo që kam thënë është që PS që merr mandatin si fituese kontaminohet nga ky sistem. Ndaj them se tepsia duhet çuar për skrap që të mos ketë duart në këtë sistem”, tha Rama.

Rama: Nuk do të thotë që po të jesh i PS-së asnjë njeri nga ata që ke rreth e rrotull nuk do jetë në punë. Kryetarja e partisë së Delvinës nuk ka pushtet për punën që ka e ëma në vend tjetër.
Rakipi: Po ju sjell një rast që s’ka lidhje me gjeografinë?
Rama: Nepotizmi nuk është një sistem nga i cili PS është imun.
Rakipi: Në fakultetin e mjekësisë pedagogët nga një familje?
Rama: Ça lidhje ka me qeverinë.
Rakipi: Po ai kryetari i Bashkisë Delvinë çfarë lidhje ka?

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 1 )

 • Kualicioni eshte Strategji PS- LSI = Tepsi

  Dhe jam ne djeni qe ne fillim tha Rama

  Edhe kontrata me PS – PD = Tepsi

  Shporreni Ramen-Bashen -Meten o popull

  Pa pik turpi dhe frike del hapur Kryeministri i vendit thot kam vjedh 4 vjet se keshtu funksionon sistemi.

  Turp gjith ju si popull qe votoni keta qelbesira

  Doni dhe drejtesi prej ketyre pale

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .