Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Edi Rama e pohon prerë: Nuk shoh shans për koalicion PS-LSI

RAMA META NE KONFERENCE - Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, pas nje konference te perbashket shtypi, ku kane komentuar ne lidhje me zgjedhjet lokale te 21 qershorit.	/r/n/r/nRAMA AND META IN CONFERENCE - Prime Minister Edi Rama and Parliament Speaker Ilir Meta, during a press conference, where have commented for local elections on 21 June.

I ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në “News 24”, kryeministri Edi Rama e ka pohuar prerë se pas zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit nuk sheh asnjë shans sipas tij për të patur një koalicion qeverisës mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Ylli Rakipi: A ka mbetur ndonjë shans për koalicion PS-LSI?
Edi Rama: Unë nuk shoh shans.

Deklarata pohuese e kryeministrit vjen në një kohë kur tensionet gjatë fushatës elektorale dhe akuzat e ashpra mes PS-së dhe LSI-së kanë arritur në pikën e tyre më kulmore.
(BalkanWeb)


Komente ( 2 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .