Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Rama: Po të ishim njësoj me PD, sot s’do kishte fara kungulli se do i kishin ngrënë policët

Screenshot001

LUSHNJE– Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takimin e radhës elektoral në Lushnjë. Në fjalën e tij Rama tha se PS nuk është njësoj me forcat e tjera politike, duke renditur arritjet e qeverisë së tij në këto 4 vite. Rama u shpreh se ata që mendojnë se të gjithë janë njësoj bëjnë gabim të madh.

Duke iu referuar ndryshimeve dhe transformimit të policisë ne qeverisjen e tij, Rama tha se sikur të gjithë të ishin njësoj sot nuk do kishte fara kungulli nëpër dyqane se do i kishin ngrënë policët.

“Kushdo që mendon e vota nuk ka vlerë dhe së të gjithë janë njësoj, bën gabim të madh. Nëse të gjithë të ishin njësoj, edhe Lushnja e Divjaka do ishin njësoj si 44 muaj më parë. Sikur të gjithë të ishin njësoj sot nuk do kishte fara kungulli nëpër dyqane se do i kishin ngrënë policët. Sikur të gjithë do ishim njësoj, Shqipëria nuk do kishte dalë nga gropa e borxheve që zhyti Saliu. Sikur të gjithë të ishin njësoj, sot pastruesja e kryeministrit do paguante më shumë taksa se kryeministri. Sot kush fito më pak paguan më pak dhe kush fiton më shumë paguan më shumë”-tha Rama.

Mes të tjerash Rama u bëri thirrje qytetarëve të Lushnjës që të votojnë për flamurin kuq e zi në 25 qershor, për të ardhmen e fëmijëve të tyre.

“Një gjë të keni të qartë, fëmijët nuk votojnë. Por ata që votojnë duhet të mendojnë për fëmijët. Doni nga ata që ju japin kopjet e provimeve? Ndaj, në 25 qershor zgjidhni ose flamurin e Ismail Qemalit, flamurin e njerëzve të punës, e atyre që u persekutuan për idenë e tyre. O ngriheni këtë flamur në 25 qershor të bashkuar, o vazhdoni të ndarë tufa tufa, dhe vazhdoni që ngrini flamujt e partive, që flasin gjithë ditën për ju dhe natën mendojnë për veten. Ose ky flamur do valëvitet në BE, ose merrni flamurin e Lulit, Petrit dhe nxirrjani sytë njeri-tjetrit.”, pohoi ai.

Nga ana tjetër kryeministri tha se PD nuk vendosi asnjë emër gruaje në krye të listave për deputete në këto zgjedhje, duke i diskriminuar kështu ato.

“Rroftë Lushnja, rroftë Divjaka, rrofshin gratë dhe vajzat e gjithë kësaj zone të mrekullueshme, të cilave u them se nëse burrat dhe djemtë mund të vazhdojnë ta dredhin bishtin duke u marrë me llafe në kafene, ju gratë keni arsye që të bashkohemi bashkë, pasi PD nuk ka vënë asnjë grua, asnjë vajzë për të përfaqësuar këtë qark. I ka lënë gratë dhe vajzat në fund të liste, siç i linin dikur gratë, në fund të oborrin dhe vetë hanin mish derri dhe pinin raki. Kush diskriminon gratë dhe vajzat nuk fiton asnjë votë. Fitore. Ngrijeni flamurin kuq e zi që ta shoh gjithë Shqipëria”, tha Rama.
(d.d/ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 4 )

 • Jo, nuk jeni “njesoj”. Se Ramizi ishte bir kurve. Ju pajisi me bojra te ndryshme, roze, blu, vrk… Por kelyshet e tij ishit pa perjashtim! Edhe zagaret e rinj ju nenshtruan sistemit. E ky popull prej “lesh dhie” ju ndjek, duartroket paerdhunimin e perditshem…Ne dashuri me sindromen Stokholm.

 • Ti te pakten i zije nga nje here me pune policet se i dergoje per te shkulur hashashin ndonje fukarai se parcelat e krimineleve te tu i ruaje me police prandaj nuk kishin nge te hanin fara kungulli por e tymosnin nga nje here nga ai 45–ditshi se kishte me shume vlera narkotike ..

 • PS-PD-LSI te gjith jeni njesoj

  1)Nuk beni zgjedhje te lira brenda Partise

  2)Lideri zgjedh kandidatet dhe jo elektorali
  3)Koncesionet i miraton lideri dhe jo parlamenti
  4)Aministrata shteterore e politizuar
  blen me para voten
  5)Presidendin nuk e doni nga populli, po nga pazaret.
  6)Drejtesin e keni zen peng
  7)Votat i numroni vetem 2 partit e medha duke perjashtuar alternativat
  7)hajdut,matrapaz , mashtrusa, Drogaxhinj,shfrytezues te femrave si Prostituta
  Neqoftese ky popull nuk u ndershkon ju si Establishment
  Ky popull do vuaj

 • KQZ duhet te ndershkoj Partit qe perdorin Falmurin kombetar per fushat Elektorale

  Kjo eshte e pa drejt per partit e tjera dhe per vet zgjedhjet

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .