Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

‘Shqipëria e Madhe’, Vuçiç ia ‘plas’ Ramës e Thaçit: Mos flisni më për bashkim!

rama-vucic

BEOGRAD- Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të të gjithë shqiptarëve në një shtet, nëse procesi i integrimit evropian ngec.

“Ne i lusim, po e përsëris, i lusim që me deklarata të tilla të mos dalin në publik, sepse ato nuk u kontribuojnë marrëdhënieve të mira në rajon dhe as krijimit të atmosferës së bashkëpunimit dhe punës së përbashkët në projekte të rëndësishme”, tha Vuçiç në konferencën për gazetarë në Qeverinë e Serbisë, transmeton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të mërkurën për Radion Evropa e Lirë se nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme
Reagimi i Thaçit pasoi deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili ka thënë se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën nuk mund të përjashtohet nëse perspektiva për anëtarësimin e Ballkanit në BE venitet.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 15 )

 • po cproblem ka ky qe si rrin bytha ne vend… jan dy shtete me te njejten popullsi gjuhe zakone e te tjera dhe me pelqimin e te dy paleve dhe me nje referendum te bere nga populli vendosin per bashkim… ca ka ketu qe si pelqeva ketij

 • MOS u merzit o z.vucic,,se RAMA nuk e ka me te vertete,,atij RAMES nuk I bie ne mend te bashkohet me kosoven kurren e kurres,,,,RAMA I urren maloket ,,,,por tani kemi zgjedhjet dhe keto jane deklarata sa per vota,,/

 • Ore nje dicka nuk kuptoj dot
  eshte injoranca,apo budallalleku shqiptar ?
  Per Kosoven u fyrmos dhe u vulos si nga pala shqiptare dhe ajo botnore,
  per nje shtet apo krahine te pamvarur te Kosoves.
  Akoma se ka njohur Serbia dhe Bota,e OKB.
  Vorio Epiri eshte njohur si nga Bota
  ashtu dhe nga Shqiperia,
  Megjithate zbatimi praktik zvaritet
  dhe nga Retendistet Shqyptaroturq
  dhe nga tradhetaret te shiturit Grek
  dhe nga Bota e “qyteteruar” qe mbyll syte.

  • Jo more keco jo:ai eshte vetem budallalleku dhe injoranca e jote qe nuk e njeh historine e Epirit dhe te ballkanit,por nje vetem ate te”Megaliideas”,Koqe!

  • injorana ose budallai semar vesh nickun tend cfar je injorand apo budalla.ne acenten nuk egziston vorio epir ne boterore nga boteroret u rrezua acenta e vorio epirit se u firmos nga palashqiptare edhe ajo greeke nen pressionin e greqise nga ajo qe ishte fitimtaree luftes kunder turqve edhe sipas acentes greeke ku ka orthodokse qofte edhe shqiptar ata jan greek. ajo u rrezuati menjeher nga ambasadoret sepse nuk mund te krijohet nje autoni me emrin epir brenda shqiperise pasi ata ishin vet shqip.

 • ore nje dicka nuk kuptoj dot
  eshte injoranca,apo budallalleku shqiptar ?
  Per Kosoven u fyrmos dhe u vulos si nga pala shqiptare dhe ajo botnore,
  per nje shtet apo krahine te pamvarur te Kosoves.
  Akoma se ka njohur Serbia dhe Bota,e OKB.
  Vorio Epiri eshte njohur si nga Bota
  ashtu dhe nga Shqiperia,
  Megjithate zbatimi praktik zvaritet
  dhe nga Retendistet Shqyptaroturq
  dhe nga tradhetaret te shiturit Grek
  dhe nga Bota e “qyteteruar” qe mbyll syte

 • Bashkimi i shqipetareve eshte ajo qe i tremb serbet, ndaj dhe hidhen perpjete,. As Rama dhe as Thaci nuk marin as urdhera dhe as keshilla nga nje shtet i huaj me te cilet nuk kane asnje pune dhe te cilet nuk duhet te fusin hunde ne punet tona.

 • Nuk kane cfare perplasin servet.

  Servet Jane nje komb jevgjish qe kane pasur historikisht mbeshtetje perendimore cifute.

  Servet eksportojne mijra prostituta te qelbura serve cdo vit ne trojet shqiptare dhe jane nje popullsi drejt plakjes dhe vdekjes masive.

 • vetem pordhe dhe manipulim me popullin ,po te ishin keta dy per bashkim do te punonin ne at drejtim pa bere fjale dhe duke treguar rezultate ,jan pikrisht keta dy e shum te tjere qe pengojne bashkimin , kufiri shqiperi-kosove pas luftes nuk duhej te ekzistonte me , ndersa keta e ruajn dhe e modernizojn at kufi te mutit qe nuk e vum ne por armiqet shekullor …

 • Kjo eshte teatri rama thaci e direktuar nga pronari i tyre vucic

 • Pse o popull bageti ,akoma me fjalet e Edi Rames e Hashim Thacit , do te vazhdoni te jetoni o te mjere . Te tre a. kater kreret kryesore Kosovare e shqoptar , si te majte dhe te djathte , agjente ne sherbim te serbis jane . Gjithe te tjerat jane lloqe kavaje , sa me mashtrue popullin. TI GEZOJME KETA QENER BIJE QENERISH

 • Me shume ja paska plas bw sesa z.vucic qe qenka vetem lutur qe nje gje e tille te mos perseritet
  Ska cben serbia pa tradhtaret shqiptar ky titull permbush kushtet

 • Per kete gje Vucici ka te”drejte”. Qeverite tona(Shqiperi-Kosove)nuk duhet te dalin ne public,por duhet te bejne gjithcka Brenda dy qeverive per bashkimin tone kombetar dhe kur te vije momenti I duhur,atehere jo vetem te dalin ne public,por edhe para gjithe botes..

 • Po ju e shkruane shume ulet dhe me me shume urrejte se sa serbi lajmin.. kjo tregon sa shume e doni bashkimin kombtare.vetem se e thot Rama e Thaqi keni ket lloj mllefi .

 • DJT

  Nafta ti shitet Serbisë
  Kosova ti shitet Serbisë
  Deti ti shitet Greqisë

  Kush asht kundër Sali Berish-Karaxhič asht anti-shqipëtar

  Rroftë Saliiiiii BeriiiiiishaaaaaaAAAA

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.