Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ Terror në Barcelonë, furgoni përplas turmën e njerëzve, shkon në 13 numri i të vdekurve

SPANJE – Vazhdon të rritet numri i të vdekurve pas sulmit me furgon në turmën e në sheshin “Katalunja” në Barcelonë.

Policia deri më tani raporton për 13 të vdekur ndërkohë që shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur. Disa pamje horror tregojnë njerëzit e gjakosur të shtrirë në tokë, në pritje të ambulancës dhe njerëzve të rastit që ofrojnë ndihmën e tyre.

Policia e ka përshkruar incidentin në Twitter si një “përplasje masive”. Shërbimet emergjente lajmëruan njerëzit të largohen nga Sheshi Katalunja, dhe kërkuan mbylljen e stacioneve të trenave dh metrotë.

Deri tani dyshohet për 4 të vdekur, shkruan MailOnline.

Gazeta spanjolle “El Pais” raportoi se shoferi i furgonit ishte larguar në këmbë pasi kishte përplasur njerëzit.

Ende nuk janë dhënë detaje në lidhje me incidentin, nëse është sulm terrorist si në Nisë, Berlin, Londër e Stokholm.

Javët e fundit, janë parë grafiti të ndryshme në mure që kërcënojnë turistët e Barcelonës, qytet i cili vizitohet nga 11 milionë njerëz çdo vit.

(e.f/BalkanWeb)


Komente ( 8 )

 • Terrori sot ne bote behet nga katoliket ortodokset nga protestantet madje edhe nga budistet dhe kryesisht nga laiket e pafe.
  Vetem islamiket nuk bejne terror sepse islami osht paqe! Islamiket jane njerez te paqes dhe shume puntore dhe i kane kthier vendet islamike ne vendet me te pelqi-era per te jetuar. Miliona refuxhate europiane dhe amerikane rrezikojne jeten dhe paguajne miliona per te jetuar ne vendet islamike..!
  Shalom.

 • Te debohen te gjithe arabet nga europa

 • Jane disa tipa qe komentojne ketu, qe gezohen shume kur behen sulme te tilla terroriste. Sepse perveshin menget, edhe fillojne bejne sulme kunder fese Islame.
  Keta kafshe, pretendojne se feja e tyre eshte me e mire. Keta kafshe, jane ata qe kamuflohen pas emrave fallco, per te ofenduar besimin e tjetrit. Sepse nga besimi i tyre, nuk kane asgje te bukur cfare te tregojne.

  P.S. Terrorizmi nuk ka fe.
  Al Kaeda dhe isis, jane te krijuara dhe financuara, nga SHBA dhe Izrael.
  Kete e dine te gjithe

 • obobo filluan keta fashistet katolik me komente

 • Mbetjet osmane në albanistan thonë se nuk janë terroristët islamik që masakruan në Barcelonë dhjetra njerëz të pafajshëm, por jan “vete” Barcenolasit që vranë bijtë dhe vajzat e tyre!
  Ptu, ju që flisni kështu jeni kriminela! Mbështetës të terroristave islamik të ISIS!

 • Ktyre bythzinjeve ju japin dokumente ne te gjithe Europen nenjehere dhe ja shperblimi “kurse shqiptaret I perzejne me dajak se u thot ky km I gjati mi sill ktej se jemi vend I sigurte ???dhe paguan edhe bileten e kthimit !

 • …. bashke me ty lope e Arabe

 • ...

  Vet I bejne keto gjera