Njëmbëdhjetë persona u vranë gjatë një përleshjeje të armatosur midis ushtrisë dhe grupit terrorist Al-Nusra Front në provincën Latakia të Sirisë.

6 nga ata që vdiqën gjatë konfliktit ishin anëtarë të organizatës kriminale.

Terroristët sulmuan ushtarët në rajonin Tallet al-Burkan në veri të provincës, duke përfituar nga kushtet e këqija të motit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb