Ish-kampionia olimpike Alina Kabaeva, 34 vjeçe ka shfaqur dukshëm në kamera gishtin e saj me unazë gjatë një evenimenti në Itali, ku u shpall ambasadore e Gjimnastikës së Kupës së Botës.

Alina 6

Megjithëse Kremlilin zyrtar e ka mohuar gjithmonë se gjimnastja mahnitëse është e lidhur me Putin, zërat thonë madje se ajo është zonja e parë sekrete dhe se çifti ka edhe fëmijë.

Alina-Kabaeva

Lideri i hekurt, Putin u divorcua nga gruaja e tij Lyudmila në vitin 2014 dhe lidhja më e fortë që ka pasur më pas ka qenë ajo me Alinën.

Kabaeva u fotografua teksta mbante a unazë me metal të bardhë në gishtin e katërt të dorës së djathtë, ku sipas traditës ruse mbahet unaza e martesës por ishte në hijen e një unaze gjigante me perla në gishtin e tretë gjatë ngjarjes në Pesaro në bregdetin e Adriatikut.

Alina-Kabaeva 1

Ajo e emërua në Parlamentin e Rusisë në vitin 2007, pozoi në kopertinën e Vogue ruse dhe më pas kapi vëmendjen e Putinit.

Fotoja e “unazës së dasmës” provokoi lexuesit e gazetave popullore pro-Kremlin për të nxitur Putinin e divorcuar për të sqaruar marrëdhënien e tij me Kabevën.

Alina 2

Ajo u largua nga roli i saj si deputete në vitin 2014, përpara se të bëhej anëtar i organizatës pro-Putin, Grupi Kombëtar i Medias.

Alina 3

Putin dikur tha: “Kam një jetë private në të cilën nuk lejoj ndërhyrje, duhet të respektohet”.
Kabaeva ka nxitur spekulime me një numër fjalësh të fshehta në publik.

Alina 4

Alina 5

Ajo dikur rrëfeu se kishte takuar një burrë të cilin e donte shumë, duke mos pranuar ta publikojë emrin e tij. Alina shtoi: “Ndonjëherë ju ndiheni kaq të lumtur aq sa ndiheni të frikësuar.”

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb