Ishte raportuar gjerësisht se Ronaldo mbajti një fjalim si pjesë e fillimit të tij javën e kaluar. Portieri i Djajve të Kuq, Lee Grant e konfirmoi atë pas shënimit të CR7 kundër Newcastle të shtunën, por ai nuk do të zbulonte saktësisht atë që u tha.

“Ai ngrit, ai ishte i shkëlqyer, padyshim që nuk do të zbuloj përmbajtjen e asaj që tha, por ishte interesante,” tha Grant për ‘talkSPORT’ .

Çfarë i tha Ronaldo skuadrës?

Ashtu si Grant, Ole Gunnar Solskjaer dhe pjesa tjetër e ekipit kanë heshtur për këtë fjalim. Megjithatë, “gazeta Sun” pretendon se e di se çfarë tha Ronaldo falë një burimi të brendshëm.

“Unë jam kthyer në Man United për dy arsye.E para është sepse e dua klubin. E dyta është se unë e dua mentalitetin fitues që lind në radhët e këtij klubi. Unë nuk jam kthyer të jem nxitës i tifozëve. Nëse ju djema dëshironi të keni sukses, atëherë kam nevojë që ju ta doni këtë klub nga zemra. Duhet të hani, të flini dhe të luftoni për këtë klub. Pavarësisht nëse luani apo nuk luani, ju duhet të mbështesni shokët tuaj të skuadrës dhe gjithmonë të jepni 100 për qind për klubin. Unë jam këtu për të fituar dhe asgjë tjetër. Fitorja na sjell lumturi. Unë dua të jem i lumtur, po ju? Ju jeni të gjithë lojtarë të mrekullueshëm dhe unë besoj në ju, përndryshe nuk do të isha kthyer. Tifozët do t’ju mbështesin, nëse jepni më të mirën tuaj. Unë thjesht dua të krijoj një mentalitet fitues, kështu që kur të dal në pension një ditë, mentaliteti fitues do të mbetet, dhe ky grup lojtarësh do të dominojë futbollin, siç bëmë në të kaluarën. Do të bëj më të mirën për ekipin, por kam nevojë edhe për mbështetjen tuaj. A jeni gati për të luftuar? A jeni gati të lini gjithçka në fushë? “- mësohet të ketë thënë ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb