Ylli britanik u hap para publikut të saj duke folur për shëndetin e saj mendor nga skena e Colosseum në Las Vegas – “Fillova sërish psikoterapinë, më duhej”, tha ndër të tjera këngëtarja.

Adele zbuloi për mijëra fansat e saj, të cilët u mblodhën në Colosseum of Caesars Palace për ta shijuar atë në skenë, se ajo ka nisur sërish psikoterapinë.

Ylli britanik ka folur shumë herë hapur për jetën e saj dhe marrëdhënien me psikoterapinë, pasi në të kaluarën ishte pjesë e pandashme e përditshmërisë së saj.

Siç ka treguar tashmë, gjatë periudhës kur u divorcua nga ish-bashkëshorti, Simon Konecki, ajo vizitonte psikologun deri në pesë herë në ditë. “Fillova sërish psikoterapi. E kisha ndërprerë për disa vite, më duhej ”, u shpreh fillimisht ajo. “Gjatë divorcit bëja deri në pesë seanca psikoterapie në ditë. Tani, po e bëj sepse dua të sigurohem që çdo javë po përmirësohem dhe jam e sigurt që mund t’ju jap gjithçka”, shtoi Adele.

Ajo gjithashtu theksoi se daljet e saj publike dhe koncertet shkaktojnë terror. Ajo duhet të performojë para një turme kaq të madhe dhe asgjë nuk duhet të shkojë keq.

Kështu ajo shpjegoi se terapia është e vetmja mënyrë që mund ta ndihmojë atë të menaxhojë ankthin e saj dhe të eliminojë frikën. E vetmja gjë që i intereson, siç tha ajo, është të vazhdojë të ngrejë karrierën e saj.

“Këtë javë, seancat që bëra ishin shumë interesante dhe isha shumë emocionuese. Më pëlqen të bëj muzikë, por ka diçka në interpretimin live që më frikëson dhe më mbush me frikë. Për këtë arsye, unë nuk jam një artiste në turne. Herën e kaluar, e bëra vetëm për të provuar se mundem,” shpjegoi ai.

Siç tha ajo në mbyllje, gjatë kësaj periudhe është “më e lumtur se kurrë”. Me shumë mundësi, sigurisht, kjo është edhe për shkak të jetës së saj personale, e cila po shkon nga e mira në më të mirë.

Në krah të saj në vitin e fundit, është Rich Paul, një nga top menaxherët e yjeve më të mëdhenj të Mbretërisë së Bashkuar.

Në një intervistë me Elle së fundmi, Adele tha për të: “Nuk kam qenë kurrë kaq e dashuruar! Unë jam e fiksuar pas tij. Unë patjetër dua më shumë fëmijë. Jam shtëpiake dhe me muzikën më ndihmon jeta e qëndrueshme. Por tani për tani, gjithçka që mund të mendoj është Las Vegas. Unë dua të kem sukses”.

“Unë nuk jam e martuar, thjesht jam e dashuruar. Jam e lumtur si kurrë më parë. Mund të jem edhe e martuar”, shtoi ajo, duke iu referuar thashethemeve se kishte hedhur hapin e radhës në marrëdhënien e saj me Rich Paul.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: