Real Madrid nis sot kampionatin e saj të La Liga në orën 22.00. Los Blancos do sfidojnë Almerian në transfertë.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet. Trajneri i kampionëve të La Liga, Ancelotti ka vendosur që nga minuta e parë të jenë blerjet e reja.

Rudiger qëndron në qendër të mbrojtjes, ndërsa në mesfushë spikasin Camavinga dhe Tchouameni. Më poshtë keni titullarët.

Almeria (5-3-2): Fernando; Chumi, Kaiky, Ely, Babic, Akieme; Samu, Robertone, Eguaras; Ramazani, Sadiq.

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Lucas Vasquez, Nacho, Rüdiger, Ferland Mendy; Camavinga , Tchouaméni, Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius Jr

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: