TIRANE- Janë prezantuar sot zonat e Teknologjisë dhe Zhvillimit Ekonomik. I pranishëm në këtë aktivitet, ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj tha se sot prezantohen për herë të parë zonat e lira ekonomike.

Këto zona janë në Spitallë, Koplik dhe Vlorë.

Sipas ministrit zonat në fjalë do kenë lehtësia fiskale, ndërsa pritet që brenda 10 qershorit do hapen tendera për këto zona.
“Në maj do kalojmë në Kuvend këtë ligj”, tha Ahmetaj më tej.

(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: