Zbulohet kompania private që ka si detyrë mirëmbajtjen e ashensorëve në QSUT, ku mbrëmë ndodhi në incident ku u plagos një paciente e moshuar me një punonjës i kujdesit shëndetësor.

Gazetari Igli Çelmeta raporton për BalkanWeb se kompania me pronar Ardian Sulollarin, pronari i kompanisë që administron këto ashensorë është “Sulollari Klima”, e cila vetëm disa muaj më parë kishte marrë tenderin me vlerë 24 milionë lekë.

Po ashtu mësohet se kjo kompani merrej edhe mirëmbajtjen e ashensorëve.

  • foto galeri
  • foto galeri

Kujtojmë se mbrëmë një 80-vjeçare dhe një punonjës i kujdesit shëndetësor u lënduan pas prishjes së ashensorit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: