PUKA

Bashkia e Pukës ka ndërmarrë një aksion kundër prerjes së pyjeve në 24 orët e fundit. BalkanWeb mëson se nga aksioni janë bllokuar tre automjete që transportonin lëndë drusore.

Në total janë kapur 150 m3 dru të prera në pyjet e territorit të Bashkisë Pukë që do grumbulloheshin diku ose do të shiteshin tek qytetarët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: