Detaje të reja janë publikuar nga aksioni që policia zhvilloi ditën e sotme në zyrat e Kadastrës së Tiranës.

Gazetarja  Klodiana Lala mëson për “BalkanWeb” se 3 persona kanë rënë në pranga ndërkohë një është pezulluar nga detyra:

Panol Nikolla është pezulluar nga detyra si punonjës i hipotekës

  1. Admir Buri arrest me burg për “Ushtim ndikimi”
  2. Neritan Balbusha arrest me burg për “Ushtim ndikimi”
  3.  Gazmend Canaj (Gazi i Dijes) arrest me burg për “Ushtrim ndikimi”

Arrestimet vijnë pas një hetimi disa mujor nga SPAK për falsifikim dokumentesh me qëllim tjetërsimin e pronave.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb