Situatë dramatike paraqitet në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku brenda 24 orëve janë regjistruar 10.028 raste të reja me COVID-19.

Reuters shkruan se në këtë shtet që jetojnë 30 milionë banorë, raportohet bilanci më i madh ditor sesa çdo vend evropian në pikun e epidemisë.

Kujtojmë se numri në total i të infektuarve me COVID-19 ka shkuar në 210.585, ndërsa i personave që kanë ndërruar jetë është 2.715.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: