AMSTERDAM

Jo gjithmonë duhet t’i besoni fotove që shihni në internet. Një tifoz i Tottenham, i cili do të ndiqte skuadrën e tij në ndeshjen kundër Ajaksit e vlefshme për gjysmë finalen e Champions League ka bërë një pretonim online për një shtëpi ku do të qëndronte.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Shtëpi e pastër me banjo brenda, çmimi 130 euro nata”- lexohej në njoftim. Por në fakt ishte një kontejneri vendosur ilegalisht në rrugë. Kështu tifozi anglez niset drejt Amsterdamit i sigurt se kishte gjetur një vend të mirë ku të kalonte natën shkruan Tgcom24.

“Kam ardhur anës tre herë me taksi në zonës, ku më kishin thënë se ndodhej shtëpia, por e vetmja gjë që ishte atje ishte një kontenier. I thosha vetes jo nuk ka mundësi që të kem prenotuar 130 euro për këtë. Më pas hapa derën hodha një sy brenda dhe më pas vendosa të prenotoj në një hotel.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: