Në Spanjë vijon të bëjë shumë jehonë e ardhmja e Carlo Ancelottit, më saktë kush do të jetë pasuesi i tij, pasi në këtë pikë janë të sigurt, në fund të këtij sezoni italiani do të largohet nga Real Madrid. Ancelotti ka shprehur dëshirën e tij për të vijuar në krye të Realit, por me sa duket stafi drejtues ka nisur punën për të gjetur zëvendësuesin e tij.

Ancelotti
Ancelotti

Sipas mediave spanjolle, në majën e listës së dëshirave është një ikone e këtij klubi, Raul Gonzales Blanco, aktualisht trajner i akademisë.

Prej vitesh një emër fiks në Madrid është edhe Pochettino, një dëshirë e vjetër e presidentit Perez. Tekniku argjentinas është i papunë, do pranonte me kënaqësi të drejtonte në Madrid. Një tjetër emër i madh është edhe Thomas Tuchel, gjithashtu i papunë.

Pochettino Zidane
Pochettino Zidane

Nuk mund të mungojnë në listën e dëshirave edhe dy emra të tjerë, Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho. Në lidhje me Carlo Ancelottin, të gjithë rrugët e dërgojnë në krye të Brazilit në përfundim të këtij sezoni.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb