Roger Waters anëtar i grupit me famë botërore Pink Floyd e ka quajtur presidentin amerikan Joe Biden dhe presidentin ukrainas Volodymir Zelensky, kriminelë lufte.

Waters ka deklaruar se Biden është fajtori për ndezjen e konfliktit ndërsa u shpreh se Zelensky duhet të bashkëpunojë dhe të përpiqet të negociojë në mënyrë që konflikti të shuhet.

Roger Waters bashkëthemeloi Pink Floyd në vitin 1965, por 78-vjeçari është tani më i famshëm se kurrë, për pikëpamjet e tij në lidhje me luftën në Ukrainë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb