Do të jenë vetëm 500 copë që do të hidhen në treg, me një çmim prej 189 euro, të arushit me tiparet e kancelares gjermane Angela Merkel.
Kështu një kompani bavareze ka menduar të nderojë kancelaren në ditët e fundit të mandatit të saj, pas 16 vitesh në drejtimin e Gjermanisë.

Pikërisht numri 16 i kësaj serie do t’i dhurohet vetë kancelares.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Teddy bear, që është i gjatë 38 centimetra, ka modelin e flokëve, xhaketën e kuqe dhe pozat e duarve, tipike të Merkel.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb