Covid-19 po përhapet me shpejtësi në të gjithë botën, por prek çdo sferë, duke vënë në rrezik jo vetëm njerëzit e thjeshtë por dhe yjet e botës së futbollit. Ankthi ka qenë i madh ditën e martë në shtëpinë e PSG teksa sulmuesi Kylian Mbappe i është nënshtruar testeve të koronavirus. Prej dy ditësh, Mbappe nuk stërvitej, zyrtarisht për dhimbje fyti.

Mbappe 6
Mbappe 6

Mjekët dhe i gjithë ambienti në shtëpinë e PSG u vendosën në alarm pasi frika ishte e madhe që Mbappe mund të ishte pozitiv, kjo do të thoshte që sfida ndërmjet PSG-B.Dortmund do të shtyhej pasi i gjithë ekipi do të futej në karantinë. Për fat të mirë, analizat e para rezultuan negative, duke konfirmuar se bëhet fjalë thjeshtë për dhimbje fyti, një lajm i cili ka bërë që të gjithë të marrin frymë lirisht.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: